PARTNER PORTALU
  • BGK

Światłowody z RPO w zachodniopomorskim

  • mat. pras.    29 września 2011 - 17:29
Światłowody z RPO w zachodniopomorskim

Marszałek Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Andrzej Jakubowski podpisali kolejną umowę w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 (RPO WZ) – tym razem dotacja trafi do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach, który wybuduje sieć światłowodową na terenie Gryfic, Płotów i Reska.
Dzisiejsze uroczyste podpisanie umowy przyznającej dofinansowanie miało miejsce w Płotach. Marszałek Olgierd Geblewicz (zabierz głos/oceń marszałka) i wicemarszałek Andrzej Jakubowski złożyli swoje podpisy pod umową o dofinansowanie projektu pn. „Budowa infrastruktury technicznej dla Beneficjentów Województwa Zachodniopomorskiego - w celu zapewnienia dostępu do szerokopasmowego internetu", który realizuje SPZZOZ w Gryficach.

Czytaj też: Nietypowe metody budowy sieci światłowodowej

W ramach tej inwestycji wybudowana zostanie sieć światłowodowa na terenie miast: Gryfice, Płoty i Resko. Powyższe miejscowości, Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie i Samodzielny Publiczny Szpital Powiatowy w Goleniowe zostaną połączone z siecią szkieletową Komitetu Badań Naukowych Polskiej Akademii Nauk - „Pionier".

Czytaj też: Tylko 15 procent miejscowości ma światłowody

Celem projektu jest stworzenie infrastruktury społeczeństwa informacyjnego dla jednostek samorządu terytorialnego oraz służby zdrowia w województwie zachodniopomorskim, a także upowszechnienie dostępu do sieci szerokopasmowej wśród mieszkańców. Dzięki realizacji tej inwestycji m.in. 10 szkół oraz 32 podmioty administracji publicznej uzyskają dostęp do Internetu.

Budowa sieci rozpocznie się w grudniu 2011 r., jej zakończenie planowane jest na grudzień 2013 roku. Całkowita wartość projektu wynosi niemal 8 milionów złotych, a przyznane dofinansowanie wyniosło prawie 6 mln złotych.

Jest to kolejne wsparcie udzielone w ostatnich dniach w ramach priorytetowej Osi 3. Rozwój społeczeństwa informacyjnego, Działanie 3.1 Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.