PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie pokaże się wirtualnie

  • PAP    22 lipca 2010 - 10:41

Teksty w czterech językach, informacje praktyczne, liczne zdjęcia, trójwymiarowe panoramy, przewodniki na komórkę oraz spacer z wirtualnym mnichem po Świętym Krzyżu znajdzie turysta na płycie multimedialnej i stronie internetowej www.odkryj.swietokrzyskie.travel.
Prezentacja zawiera informacje o muzeach, zabytkach architektury i techniki, miejscach cennych przyrodniczo, gospodarstwach agroturystycznych, uzdrowiskach i innych atrakcjach, które oferuje turyście województwo świętokrzyskie. Na tle zdjęć obiektów turystycznych pojawiają się czarownice, rycerze, dinozaur, bizon i Koziołek Matołek.

Atrakcje pogrupowano w kategorie: "Na łonie natury", "Dla dzieci i młodzieży", "Dla biznesu""Po zdrowie i urodę", "Kultura i duch", "Wsi spokojna, wsi wesoła", "Dla aktywnych". Na wirtualnej mapie turysta może wybrać rodzaj obiektów, które najbardziej go interesują.

W szczególny sposób potraktowano Święty Krzyż. Po zakątkach klasztoru oprowadza wirtualny przewodnik w habicie zakonnika, a lektor czyta informacje o poszczególnych miejscach. Osobne miejsce przeznaczono na przewodniki po Sandomierzu i Kielcach.

Turysta znajdzie w prezentacji nie tylko teksty w języku polskim, ale także angielskim, niemieckim i rosyjskim. Najatrakcyjniejsze zabytki i atrakcje przyrodnicze zaprezentowano w formie trójwymiarowych panoram. Przygotowano informacje praktyczne o bazie noclegowej, uzdrowiskach i punktach informacji turystycznej.

Prezentację wzbogacono o grę "Ocal Święty Krzyż przed atakiem złych mocy" i przewodniki, które można pobrać na komórkę. Na stronie zamieszczono także tapety i filmiki reklamowe.

Stronę internetową oraz płytę multimedialną przygotowała Regionalna Organizacja Turystyczna województwa świętokrzyskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.