Symbole narodowe znikają z rządowych witryn

- Na oficjalnych stronach internetowych ministerstw: kultury, finansów, sportu czy nauki próżno szukać flagi lub godła Polski - stwierdza "Gazeta Polska Codziennie".
Symbole narodowe znikają z rządowych witryn

Co znaczące - podkreśla "Codzienna", powołując się na ustalenia portalu Niezależna.pl - symbole narodowe zniknęły z tych witryn za rządów koalicji PO-PSL.

To dowód antykultury i braku identyfikacji z tradycją narodową i państwową ludzi związanych z obecną władzą - ocenia poseł PiS Kazimierz Ujazdowski. Jak podkreśla, gdyby poczucie identyfikacji występowało, nie doszłoby np. do przekazania domen narodowych Polska.pl i Poland.pl firmie "Agora".

Resort kultury pytany o brak godła odpowiedział ogólnikowo - stwierdza "GPC". I cytuje pismo z ministerstwa: "Obowiązujące regulacje prawne nie określają zasad używania wizerunku orła ustalonego dla godła na pismach urzędowych oraz witrynach urzędów. Brak jednolitych zasad dotyczących zamieszczania godła odnosi się również do witryn internetowych urzędów administracji publicznej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

No i co z tego - przecież polskość to nienormalność - będą więc wkrótce tęczowe sztandary... Pisowska gazeta problemy tylko tworzy i nakreca ciemny lud glosujacy na PiSuar. Niech zajma sie w koncu istotnymi kwestiami na przykład językiem nienawiści...

Sukinkot z ul. Grodzkiej, 2013-02-22 17:24:01 odpowiedz

No i co z tego? Pisowska gazeta problemy tylko tworzy i nakreca ciemny lud glosujacy na PiSuar. Niech zajma sie w koncu istotnymi kwestiami.

dareckiddd, 2013-02-22 13:21:00 odpowiedz

No przecież polskość to nienormalność...

Pilny uczeń, 2013-02-22 10:51:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE