PARTNER PORTALU
 • BGK

System CEPiK bez błędów po 8 grudnia

 • MIW    1 grudnia 2017 - 00:01
System CEPiK bez błędów po 8 grudnia
Kłopoty z CEPIK-iem utrudniły rejestrację samochodów (fot. www.coi.gov.pl)

Do 8 grudnia usunięte mają zostać wszystkie błędy w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, które do tej pory utrudniały funkcjonowanie systemu CEPiK – wynika z ustaleń PortalSamorzadowy.pl w Ministerstwie Cyfryzacji.
Kłopoty z działaniem CEPiK-u trwają od 13 listopada, gdy uruchomiono Centralną Ewidencję Pojazdów. Szybko okazało się, że część stacji kontroli pojazdów nie potrafi nawiązać połączenia z bazą CEPiK (Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców). Problemy z wprowadzeniem danych do systemu pojawiły się także w urzędach samorządowych, czego efektem były utrudnienia, czy wręcz brak możliwości zarejestrowania pojazdu, czy jego zbycia. Od zdenerwowanych petentów dostało się urzędnikom w lokalnych ratuszach, z kolei samorządowe korporacje nie pozostawiły suchej nitki na urzędnikach z Ministerstwa Cyfryzacji.

Teraz – jak można usłyszeć w resorcie cyfryzacji – sytuacja wygląda już dużo lepiej. W raporcie za 29 listopada ministerstwo donosi, że siedemnastego dnia „stabilizacji powdrożeniowej” systemu CEPiK 2.0 nie wystąpiła żadna awaria, że jego obciążenie jest monitorowane w trybie ciągłym i nie odnotowano żadnych problemów z jego wydajnością.

Pracownicy ministerstwa aktualnie przebywają w terenie, gdzie wspólnie z pracownikami urzędów samorządowych mają zdiagnozować i usunąć wszystkie pozostałe problemy. 30.11 byli w Krakowie, przedwczoraj (29.11) w Łodzi.

Jak ustaliliśmy resort liczy, że do 8 grudnia poprawione zostaną ostatnie błędy w systemie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (7)

 • z, 2017-12-11 14:43:02

  11.12.2017. Nadal nie idzie normalnie załatwić tematu rejestracji... Problem globalny! Panie w "okienkach" informują o błędach i o potrzebie podejmowania kilku prób a nawet przerwania prób rejestracji...Kolejki kilkometrowe, numerków w maszynach kolejkowych brak... MASAKRA!!!
 • właściciel SKP, 2017-12-03 00:53:34

  Bzdura - za dwa lata może naprawią błędy, które dzięki niekompetencji Anny Streżyńskiej i jej zatrudnionych w COI pożal się informatyków - nawarstwiły się tygodniami w systemie. Ten system przyjmował nie wiadomo co, przetwarzał po swojemu. Wyprostowanie tych błędów (o ile dadzą pracować diagnostom) ...będzie trwało 2 lata - tyle ile ściągnięcie na nowo nowych samochodów z 2 badaniem. Ogólnie za ten burdel wszyscy w Ministerstwie Cyfryzacji i COI powinni wylecieć na zbitą mordę z zakazem pełnienia funkcji publicznych przez 10 lat, ale przecież w tym kraju partyjno-nepotyczna sitwa robi swoje  rozwiń
 • BAZYLI, 2017-12-02 21:33:59

  Ten cepik ma tyle błędow , jedne poprawią ,następne powstają , nie można wyrejestrować pojazdu , przy przyczepach wyskakuje gaz , obcokrajowcowi nie można zarejestrować bo woła pesel , pesel ma jeszcze stare adresy , regon był pusty ,teraz dopiero poprawili , jest to jedna wielka ruska ruletka , al...bo się uda albo nie , nie można żadnych danych technicznych poprawić , dopisać hak ,gaz .  rozwiń