PARTNER PORTALU
  • BGK

System Pobyt zostanie zmodernizowany

  • JK    30 czerwca 2011 - 13:06
System Pobyt zostanie zmodernizowany

Urząd do Spraw Cudzoziemców przeprowadzi modernizację Systemu Pobyt - krajowego zbioru rejestrów, ewidencji i wykazu w sprawach cudzoziemców.
Modernizację przeprowadzi Spółka Rodan Systems w konsorcjum z ESAProjekt Sp. z o.o. Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie, wykonanie, wdrożenie i uruchomienie modernizacji Systemu.

System informatyczny Pobyt wspomaga obsługę cudzoziemców na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Użytkownikami Systemu są pracownicy Urzędu do Spraw Cudzoziemców oraz pracownicy wielu innych instytucji np. Policji, Straży Granicznej, Urzędów Wojewódzkich oraz Departamentu Obywatelstwa i Repatriacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Czytaj też: Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Uchodźcy

W Systemie Pobyt prowadzone są między innymi sprawy związane z zezwoleniami na osiedlenie się, zezwoleniami na zamieszkanie w Polsce, sprawy o udzielenie azylu, sprawy dotyczące repatriacji, wizowe oraz związane z obsługą małego ruchu granicznego. System ma kluczowe znaczenie w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego RP. Z Systemu korzysta około 11 tys. użytkowników.

Wartość podpisanego kontraktu wynosi 389 000 zł.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.