PARTNER PORTALU
  • BGK

System SMS powiadomi o zagrożeniu

  • AT    19 stycznia 2012 - 12:53
System SMS powiadomi o zagrożeniu

Z początkiem roku w powiecie milickim rozpoczął działanie Samorządowy System Informacyjny SMS. System służy do informowania mieszkańców o zagrożeniach (np. ostrzeganie o nawałnicach), ciekawych wydarzeniach z życia powiatu, samorządu, kultury, sportu, itp.
System, który uruchomiło Starostwo Powiatowe w Miliczu będzie wykorzystywany przede wszystkim przez Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jednostki współpracujące lub wchodzące w skład sztabu zarządzania, a więc np. straż pożarna, policja, sanepid mogą także informować mieszkańców o zagrożeniach. Ma to bardzo duże znaczenie, gdy informacja o zagrożeniu musi dotrzeć do odbiorców bardzo szybko.

SSI SMS, którego twórcą jest firma DirectInfo z Ostrowa Wlkp. (zabierz głos/oceń prezydenta), zapewnia natychmiastowe dostarczenie informacji SMS do odbiorców. Do prawidłowego funkcjonowania systemu wystarczy komputer, dostęp do Internetu i numery komórkowe odbiorców. Funkcjonowanie systemu od strony administratora polega na wpisaniu informacji tekstowej do systemu i wysłaniu jej za pomocą Internetu do zarejestrowanych w systemie osób.

Osoby, które chcą korzystać z systemu mogą zarejestrować się do niego bezpłatnie wypełniając krótki formularz (wystarczy podanie swojego numeru telefonu komórkowego) na stronie internetowej www.milicz.smsprzypominacz.pl/baner.php

Można tego dokonać także wysyłając jednorazowo SMS-a o treści TAK na numer: 661 004 525 (opłata według stawek operatora)

Opłaty za wysłane z systemu SSI SMS informacje, które dotrą do zarejestrowanych mieszkańców ponosi Starostwo Powiatowe w Miliczu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.