Szerokopasmowa sieć oplecie Małopolskę dzięki PPP

Za trzy lata w Małopolsce ma zacząć działać szerokopasmowa sieć internetowa, zbudowana w drodze partnerstwa publiczno-prywatnego - zadeklarował małopolski marszałek Marek Nawara.
Szerokopasmowa sieć oplecie Małopolskę dzięki PPP

- Projekt ten będzie kosztował około 250 do 350 mln zł. To nie jest 'mały projekcik', tylko duża inwestycja do której trzeba znaleźć - w drodze otwartego przetargu - dobrego partnera - powiedział Nawara.

Marszałek Nawara, wicemarszałek Roman Ciepiela, rektor UJ Karol Musioł i rektor AGH Antoni Tajduś podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji projektu. Jak deklarował Nawara, umowa ma być podpisana najpóźniej na początku maja. Według planów, sieć zacznie działać za trzy lata.

Strony porozumienia - województwo małopolskie, UJ i AGH - wspólnie wybiorą prywatnego inwestora, z którym zawiążą spółkę kapitałową i wybudują sieć w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego.

W trakcie spotkania poinformowano, że województwo ma zamiar wyłożyć na ten projekt 35 mln, UJ 5 mln i AGH 5 mln zł. Reszta będzie pozyskiwana z innych źródeł.

Sieć ma opleść całą Małopolskę, zapewniając mieszkańcom regionu dostęp do szerokopasmowego internetu. Sieci powstałe w ramach tego projektu będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców telekomunikacyjnych, dostarczających usługi szerokopasmowe odbiorcom końcowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Na razie Galicja gada ale nic zbytnio nie robi oprócz gdakania tylko sejmuje, planuje i tak dalej. Jako turysta czekam na rozpoczęcie budowy a w następnej kolejności na uruchomienie sieci szerokopasmowego internetu w województwie małopolskim. Czas - 3 lata do 1 IV 2013 r. Ciekawe czy Małopo...lskiego nie prześcignie Zachodniopomorskie w tej kwestii? rozwiń

zachodniopomorzanin przyjaciel Wielkopolski, 2010-04-01 16:08:08 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE