PARTNER PORTALU
  • BGK

Szerokopasmowa sieć oplecie Małopolskę dzięki PPP

  • PAP    1 kwietnia 2010 - 15:52
Szerokopasmowa sieć oplecie Małopolskę dzięki PPP

Za trzy lata w Małopolsce ma zacząć działać szerokopasmowa sieć internetowa, zbudowana w drodze partnerstwa publiczno-prywatnego - zadeklarował małopolski marszałek Marek Nawara.
- Projekt ten będzie kosztował około 250 do 350 mln zł. To nie jest 'mały projekcik', tylko duża inwestycja do której trzeba znaleźć - w drodze otwartego przetargu - dobrego partnera - powiedział Nawara.

Marszałek Nawara, wicemarszałek Roman Ciepiela, rektor UJ Karol Musioł i rektor AGH Antoni Tajduś podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji projektu. Jak deklarował Nawara, umowa ma być podpisana najpóźniej na początku maja. Według planów, sieć zacznie działać za trzy lata.

Strony porozumienia - województwo małopolskie, UJ i AGH - wspólnie wybiorą prywatnego inwestora, z którym zawiążą spółkę kapitałową i wybudują sieć w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego.

W trakcie spotkania poinformowano, że województwo ma zamiar wyłożyć na ten projekt 35 mln, UJ 5 mln i AGH 5 mln zł. Reszta będzie pozyskiwana z innych źródeł.

Sieć ma opleść całą Małopolskę, zapewniając mieszkańcom regionu dostęp do szerokopasmowego internetu. Sieci powstałe w ramach tego projektu będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców telekomunikacyjnych, dostarczających usługi szerokopasmowe odbiorcom końcowym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • zachodniopomorzanin przyjaciel Wielkopolski, 2010-04-01 16:08:08

    Na razie Galicja gada ale nic zbytnio nie robi oprócz gdakania tylko sejmuje, planuje i tak dalej. Jako turysta czekam na rozpoczęcie budowy a w następnej kolejności na uruchomienie sieci szerokopasmowego internetu w województwie małopolskim. Czas - 3 lata do 1 IV 2013 r. Ciekawe czy Małopo...lskiego nie prześcignie Zachodniopomorskie w tej kwestii?  rozwiń