PARTNER PORTALU
  • BGK

Szerokopasmowy internet w Kamieniu Pomorskim i Wolinie

  • GK/www.wzp.pl/umwzp    24 października 2011 - 07:03
Szerokopasmowy internet w Kamieniu Pomorskim i Wolinie

Marszałek Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Andrzej Jakubowski złożyli podpisy pod umowami o dofinansowaniu projektów budowy infrastruktur internetu szerokopasmowego w Kamieniu Pomorskim i Wolinie.
– Bardzo się cieszę, że na gościnnej ziemi kamieńskiej możemy sfinalizować starania dwóch gmin, które skutecznie aplikowały o pieniądze na rozwój społeczeństwa informacyjnego. Jako województwo staramy się, by tzw. białe plamy pod względem dostępu do internetu zniknęły z naszego terenu. Cieszy mnie, że gminy mają świadomość, jak wielki potencjał tkwi w dobrej infrastrukturze. Pragnę pogratulować włodarzom Kamienia Pomorskiego i Wolina, że rozumieją przyszłość – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz (zabierz głos/oceń marszałka).

Wicemarszałek Andrzej Jakubowski podkreślił, że oba samorządy znalazły się w elitarnym gronie 14 beneficjentów, którzy zdobyli środki w zakończonym niedawno konkursie w ramach Działania 3.1 Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

– Łatwego dostępu do internetu oczekują nie tylko nasi mieszkańcy, ale także turyści i kuracjusze, którzy spędzają tu urlop czy leczą się w naszych sanatoriach. W naszych gminach goście są przez cały rok – mówił burmistrz Kamienia Pomorskiego, Bronisław Karpiński.

Całkowita wartość projektu dotyczącego Gminy Wolin to 1 400 000.00 zł, z czego dofinansowanie z RPO WZ wyniesie 1 049 077.50 zł. Infrastruktura będzie podzielona funkcyjnie na sieć miejską MAN zbudowaną na terenie miasta Wolin, sieć WAN działającą na terenie gminy oraz centrum zarządzania siecią zlokalizowaną w budynku Urzędu Miasta.

Inwestycja w Gminie Kamień Pomorski osiągnie całkowitą wartość 1 995 772.72 zł, w tym ze środków RPO WZ pochodzić będzie 1 495 907.04 zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: