PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolenia dla JST z tematyki budowy sieci szerokopasmowych

  • pt    21 listopada 2017 - 15:20
Szkolenia dla JST z tematyki budowy sieci szerokopasmowych
Szkolenia są finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (fot. pixabay)

Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza JST do udziału w bezpłatnych szkoleniach, które odbędą się w ramach Akademii Inwestycji Szerokopasmowych.
Resort przygotował szkolenia tematyczne z zakresu obsługi inwestycyjnej projektów szerokopasmowych dla przedstawicieli JST i przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

Zaplanowano także szkolenia regionalne dla przedstawicieli instytucji sektora finansowego i Ogólnopolską konferencję tematycznej „Redukcja kosztów budowy sieci szerokopasmowych”.

Przedsięwzięcie te mają służyć edukacji uczestników w zakresie usprawnienia procesów związanych z wydawaniem decyzji, pozwoleń, opinii, uzgodnień i innych działań podmiotów publicznych towarzyszących inwestycjom w sieci szerokopasmowe.

Ich zadaniem będzie także przybliżenie rozwiązań wprowadzonych ustawą z dnia 9 czerwca 2016 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, a także aktów wykonawczych, które implementowały do polskiego porządku prawnego dyrektywę Parlamentu Europejskiego 2014/61/UE  r. w sprawie środków mających na celu zmniejszenie kosztów realizacji szybkich sieci łączności elektronicznej.

Szkolenia będą realizowane w następujących blokach tematycznych:

zajęcie pasa drogowego i budowa kanałów technologicznych:

koordynacja robót budowlanych oraz budowa sieci szerokopasmowych po nowelizacji ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych;

szkolenia dla sektora finansowego (wycena przedsiębiorstw);

Szkolenia są finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Redukcja kosztów budowy sieci szerokopasmowych – etap I” oraz z budżetu państwa.

 - Inwestycje w sieci szerokopasmowe to przedsięwzięcia złożone, angażujące różne podmioty zarówno z sektora prywatnego jak i publicznego. Sprawna realizacja tych procesów wymaga gruntownej wiedzy o zmieniającym się otoczeniu prawnym – mówi minister cyfryzacji Anna Streżyńska i dodaje:

- Rozwiązania wprowadzone nowelizacją Megaustawy, które implementowały do polskiego porządku prawnego najnowsze regulacje UE w tym zakresie wymagają stosownych działań edukacyjnych. Wychodząc więc naprzeciw tym potrzebom podjęłam decyzję o rozpoczęciu cyklu szkoleń skierowanych do przedstawicieli JST, przedsiębiorców telekomunikacyjnych i instytucji sektora finansowego.

W najbliższych dwóch tygodniach szkolenia dla jednostek samorządu terytorialnego odbędą się w:

22-23 listopada, Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, ul. Spokojna 4.

27-28 listopada, Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15.

Szkolenie dla sektora finansowego odbędzie się 24 listopada,  w budynku Ssjmik województwa zachodniopomorskiego, ul. Mickiewicza 41 w Szczecinie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.