PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolenia o obszarach Natura 2000

  • farmer.pl/PAP    10 października 2011 - 08:20
Szkolenia o obszarach Natura 2000

Szkolenia o unijnej sieci obszarów chronionych Natura 2000 uruchomiła w internecie Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska – poinformowała rzeczniczka prasowa GDOŚ Monika Jakubiak.

W Polsce jest prawie 1000 miejsc podlegających takiej ochronie. Szkolenie polega na zapoznaniu się w internecie na stronie e-natura2000.pl z informacjami dotyczącymi tego unijnego systemu ochrony przyrody. Kończy się testem, którego zaliczenie daje prawo do certyfikatu GDOŚ o znajomości tych zagadnień.

Pierwsze z przygotowanych przez GDOŚ szkoleń dostępnych na platformie nauczania przez internet, skierowane jest do samorządowców. Chodzi przede wszystkim o pracowników tych samorządów, na których terenie są obszary Natura 2000 i osoby na co dzień zajmujące się ochroną przyrody.

Dyrekcja uruchomi później szkolenia skierowane m.in. do studentów – podała Jakubiak.

Rzeczniczka zaznaczyła, że nowa platforma nauczania nie jest zamknięta dla innych osób zainteresowanych wiedzą o tej formie ochrony przyrody. Po zarejestrowaniu się w systemie szkoleń i uzyskaniu dostępu, można rozpocząć interesujący nas kurs. Najpierw wypełniamy test określający początkowy poziom naszej wiedzy o sieci Natura 2000, potem przechodzimy do kolejnych tematów szkolenia.

– To uporządkowana wiedza o sieci Natura 2000, z której można korzystać poznając nowe tematy lub omijając znane już zagadnienia. Moduły i lekcje zawierają najważniejsze informacje o sieci, a dodatkowe informacje wzbogacają materiał szkoleniowy – poinformowała Jakubiak.

Uczestnik internetowego szkolenia może łatwo sprawdzać swoje postępy za pomocą interaktywnych testów i zadań. Jak w każdej platformie elektronicznego nauczania korzystający ma możliwość nauki w dowolnym, dogodnym dla siebie czasie i z każdego miejsca na świecie gdzie jest dostęp do internetu – dodała.

Europejska Sieć Ekologiczna Natura 2000 to prowadzony od 1992 r. system ochrony przyrody obejmujący obszary chronionych siedlisk przyrodniczych oraz obszary specjalnej ochrony ptaków w całej Europie. Ochrona polega na tym, by nie pogarszać obecnego stanu tych terenów, co nie wyklucza ich gospodarczego wykorzystania. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.