PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoły prezentują nowe technologie

  • PAP    21 września 2012 - 16:58
Szkoły prezentują nowe technologie

Nauczyciele i szkoły z całej Polski zaprezentują 50 projektów wykorzystujących nowe technologie w nauczaniu w ramach Ogólnopolskiego Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Szkół. Trzydniowe spotkanie stanowi drugi etap konkursu organizowanego przez Microsoft.
Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Szkół jest drugim etapem konkursu "Innowacyjny nauczyciel" i "Innowacyjna szkoła" oraz jednym z projektów realizowanych od 8 lat w ramach międzynarodowego programu firmy Microsoft - "Partners in Learning".

W pierwszej części konkursu nauczyciele i pedagodzy zgłaszali swoje projekty, obecnie - w drugim etapie - najlepsze z nich prezentowane są na forum i podlegają ocenie jury.

Celem programu jest propagowanie uczenia przy wykorzystaniu technologii, bez której - jak mówią organizatorzy - nie można wyobrazić sobie współczesnej edukacji i przyszłości młodych ludzi na polu zawodowym. Konkurs organizowany jest we współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, "Głosem Nauczycielskim" i firmą Hewlett-Packard.

"Forum kończy konkurs dla innowacyjnych nauczycieli i szkół. Od kilku już lat jest on prowadzony w ramach programu Partners in Learning ale obejmuje wszystkich nauczycieli korzystających z nowoczesnych technologii w nauczaniu, nie tylko tych korzystających ze sprzętu czy oprogramowania Microsoftu.

Chodzi o to, żeby wyłapać wszystkich tych, którzy mają ciekawe pomysły na pracę z dzieciakami - niezależnie od tego, z jakich platform czy oprogramowania korzystają" - powiedział Janusz Wierzbicki, konsultant projektu z ramienia Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów.

Wierzbicki tłumaczył, że forum jest miejscem, gdzie nauczyciele mają okazję zaprezentować swoje pomysły i projekty, i poddać je ocenie innych pedagogów i osób związanych z edukacją.

"Co warto podkreślić, w pracach komisji oceniających prace nigdy nie uczestniczą przedstawiciele Microsoftu. Najczęściej w jury zasiadają nauczyciele, konsultanci, praktycy - ci, którzy mają do czynienia z uczniami lub innymi nauczycielami. To oni mają ostateczny głos, kto zwycięża" - podkreślił.

<!-- pagebreak //-->

"Program Partners in Learning to sztandarowy projekt wspierający pedagogów, szkoły, władze w efektywnym przygotowywaniu uczniów do zaistnienia za kilka lat na rynku pracy. Jeśli edukacją zajmują się osoby, które są nie tylko przygotowane merytorycznie, ale też robią to z pasją, innowacyjnie, to należy im pomagać i to docenić. To od nich zależy w ogromnej mierze przyszłość naszych dzieci" - przekonywał dyrektor generalny polskiego biura Microsoft Jacek Murawski.

Autorzy najlepszych prac otrzymają od organizatorów nagrody rzeczowe oraz tytuły Innowacyjnych Nauczycieli i Innowacyjnych Szkół. Ich projekty wezmą też udział w światowej edycji konkursu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: