PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpital online za 4 mln zł

  • JL    17 sierpnia 2010 - 13:48

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Siedlcach będzie można zapisać się na wizytę przez Internet. Dostępne będą także konsultacje lekarskie online. Wszystko dzięki wdrożeniu projektu e-Platforma medyczna dla mieszkańców regionu.
Projekt, do którego Unia dołoży prawie 3,5 mln zł,  zakłada zmodernizowanie obecnej infrastruktury informatycznej szpitala oraz wykonanie i wdrożenie portalu składającego się z dwóch modułów: e-Pacjent oraz e-Zlecenia. Dzięki nim pacjenci i kontrahenci szpitala będą mieli darmowy dostęp do systemów e-Pacjent oraz e-Zlecenia, a także do informacji zawartych na stronie internetowej szpitala.
 
Na stronie tej pojawi się modem e-Pacjent, przez który będzie można zarezerwować termin wizyty w poradni lub w pracowni diagnostycznej. Będzie on udostępniał terminarz oraz listę zasobów i świadczeń. Aby zarezerwować wizytę przez Internet, pacjent będzie musiał mieć osobiste konto e-mail w portalu.

Potwierdzenie rezerwacji pojawi się na ekranie komputera pacjenta, a także zostanie przesłane na wskazany przez niego adres e-mail. Dodatkowo internauci na swoim koncie, w oknie o nazwie „moje rezerwacje”, będą mieli dostęp do stanu wszystkich swoich rezerwacji.
 
Stworzony zostanie również system identyfikacji pacjentów – elektronicznej tożsamości (e-ID). Dzięki niemu możliwa będzie szybka i bezpieczna weryfikacja tożsamości pacjenta korzystającego zarówno z tradycyjnych usług medycznych, jak i z e-usług.
 
Wdrożony zostanie także pilotażowy program e-Zlecenia dla kontrahentów szpitala. Umożliwi on rejestrację i obsługę rezerwacji online kontrahentów, a także przyjmowanie zleceń na badania laboratoryjne oraz konsultacje diagnostyczne przez Internet.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.