PARTNER PORTALU
  • BGK

Szpitalom brakuje pieniędzy na informatyzację

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    23 listopada 2011 - 07:23
Szpitalom brakuje pieniędzy na informatyzację

Oddala się szansa, że za trzy lata cała służba zdrowia będzie działała w sieci.
Dwie ogólnopolskie platformy konsolidujące wszystkie rejestry medyczne, elektroniczne recepty w komputerze oraz indywidualne internetowe konta z dostępem do historii pacjenta. Tak miała wyglądać ochrona zdrowia już we wrześniu 2014 roku. Miała, bo jej zinformatyzowanie do tego terminu stoi pod znakiem zapytania, a programy pilotażowe okazują się wielką klapą – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Pierwsze e-recepty w Łodzi

Dotąd tylko 17 z 50 aptek z Leszna (zabierz głos, oceń prezydenta) uczestniczy w trwającym już pół roku pilotażu e-recept. Inny program pilotażowy związany z internetowymi kontami pacjenta zakończony właśnie w Małopolsce (zabierz głos oceń marszałka) ma jeszcze mniejsze efekty.

Czytaj też: Apteki z Wielkopolski nie chcą testować e-recept

Zdaniem ekspertów największą przeszkodą we wdrażaniu projektu jest słaba baza informatyczna w szpitalach oraz pieniądze. 712 mln zł, które zostały przeznaczone na projekt informatyzacji ochrony zdrowia, jest do wykorzystania tylko na stworzenie ogólnopolskich platform, ale nie przewiduje finansowania informatyzacji placówek medycznych  – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.