Szybki internet idzie ślamazarnie

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 06-08-2012
  • drukuj
Tylko 66 km światłowodów ułożono w szesnastu województwach w ostatnich pięciu latach. Cele wyznaczono o wiele ambitniejsze.
Szybki internet idzie ślamazarnie
Najwyższa Izba Kontroli ostrzega: tempo budowy regionalnych sieci szerokopasmowych jest tak wolne, że szanse na osiągnięcie zakładanych celów maleją z miesiąca na miesiąc – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

W ramach 16 wojewódzkich regionalnych programów operacyjnych planowano zbudować prawie 3,5 tys. kilometrów szerokopasmowej sieci, która miała zapewnić dostęp do szybkiego internetu ponad 4,5 mln osób. Po pięciu latach inwestycji sieć ma zaledwie 66,1 kilometra.

Projekt sieci szerokopasmowej Polski wschodniej miał jeszcze ambitniejsze założenia. Prawie 10,5 tys. km światłowodów, które miały otworzyć internetowe okno na świat milionowi osób. Nie otworzyły nawet jednej, bo do tej pory nie zbudowano nawet kilometra sieci.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przyznaje, że rzeczywiście są poważne trudności, ale zapewnia, że robi wszystko, aby czarny scenariusz się nie zrealizował – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Problem jak bardzo wiele innych. I pytanie zasadnicze - za co rząd i cała wielotysięczna jego armia urzędników, doradców itp. bierze pieniądze ?!

Aston, 2012-08-06 16:36:52 odpowiedz

I gdzie tu do Europy? Afryka nas wyprzedzi ...nie wspominając Azji ;)

socjokreator, 2012-08-06 12:18:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE