PARTNER PORTALU
  • BGK

Ta gmina przeznaczy milion złotych na komputery dla mieszkańców

  • bad    26 czerwca 2014 - 21:51
Ta gmina przeznaczy milion złotych na komputery dla mieszkańców

Ponad milion złotych przeznaczy gmina Łazy na kupno komputerów dla swoich mieszkańców i wsparcie dostępu do internetu. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
- Obecnie realizowany projekt jest kolejnym w gminie Łazy. Samorząd od blisko siedmiu lat wspiera dostęp do komputerów oraz internetu dla swoich mieszkańców - podkreśliła Bożena Miklas, z Urzędu Miejskiego w Łazach.

Pierwsze w Polsce pracownie internetowe, tzw. „Wioski Internetowe" powstały właśnie w Łazach. W 2007 roku otwarto taki punkt w sołectwie Grabowa, następnie w Niegowonicach i Rokitnie Szlacheckim. Mieszkańcy gminy mogą korzystać także z pracowni komputerowych działających w Bibliotece Miejskiej w Łazach oraz jej oddziałach.

- Nowy program „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu" jest o tyle ciekawy, że komputery trafią bezpośrednio pod strzechy, do wytypowanych rodzin - zaznaczyła Miklas. Komputery z dostępem do internetu otrzyma na własność 70 rodzin, które ze względu na trudną sytuację materialną lub niepełnosprawność nie mogą w pełni korzystać z komputerów z dostępem do sieci. To także szansa na własny sprzęt dla uczniów z najlepszymi wynikami.

Z unijnych pieniędzy wyposażone zostaną w nowy sprzęt także dwie pracownie komputerowe w Zespole Szkół nr 1 w Łazach oraz Bibliotece Publicznej w Łazach. Pozwoli to na łatwy dostęp do internetu dzieciom i młodzieży niezależnie od dochodów ich rodzin.

Zakończenie projektu przewidziano na 31 grudnia 2015 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • STANISŁAW, 2014-06-30 15:43:41

    -- bez łaski ,powiaty odpowiadają za gminy ,,,,,,,,,,,,,,,,, to wniosek nauki światowej ,, bo w gminach ludzie żyli jak w średniowieczu , bez gazety i telewizji ,, tam głupoty tylko mówią ,,,,,,,,,,,,,,,,,, i nauka zatwierdziła wnioski ,tyko kiedy nauczą i uruchomi...ą sołtysów i burmistrzów ,,  rozwiń