PARTNER PORTALU
  • BGK

Tam powstaną Pracownie Orange. Mamy listę zwycięskich miejscowości

  • AW    13 sierpnia 2015 - 17:40
Tam powstaną Pracownie Orange. Mamy listę zwycięskich miejscowości
W I edycji konkursu Pracownie Orange założono 50 świetlic multimedialnych (fot.youtube)

26 nowych świetlic multimedialnych powstanie w małych miastach i wsiach w całej Polsce. Wszystkie otrzymają sprzęt, dostęp do internetu i wsparcie Fundacji Orange w działaniach na rzecz mieszkańców.
Jak informują organizatorzy konkursu, finalnego wyboru lokalizacji dokonali internauci w plebiscycie, który przez trzy tygodnie toczył się w sieci i prezentował 50 kandydatur wskazanych przez komisję spośród 1018 wniosków. Łącznie oddano w nim ponad 4 mln głosów.

W ramach tegorocznej drugiej edycji programu świetlice multimedialne Orange powstaną we wszystkich 16 województwach - po dwie w dziesięciu województwach i po jednej w sześciu. Trzy miejscowości znalazły się na liście rezerwowej.

Listę zwycięskich miejscowości publikujemy w dziale Multimedia

Pracownia Orange- co zyskają laureaci

Lokale w zwycięskich miejscowościach zostaną wyremontowane, umeblowane i wyposażone w komputery z internetem, drukarki, skanery, konsole do gier i telewizory LCD. Fundacja wesprze ich opiekunów w prowadzeniu profesjonalnej świetlicy dla lokalnej społeczności poprzez np. szkolenia i warsztaty..

- Życzę laureatom, aby ich pracownie były punktem spotkań, wydarzeń i projektów, które pomogą mieszkańcom rozwijać cyfrowe kompetencje na równi z mieszkańcami dużych ośrodków – mówi Daria Widawska, aktorka, honorowa ambasadorka inicjatywy.

By internet docierał do mieszkańców małych miejscowości

Statystyki pokazujące, że jedna trzecia Polaków w ogóle nie korzysta z internetu- głównie z powodu braku motywacji i rozpoznania jego możliwości.

Pierwsza edycja konkursu na Pracownie Orange odbyła się w 2012 roku. Wtedy założono 50 pracowni, w których mieszkańcy organizują kursy, warsztaty, wystawy, dzieci odrabiają lekcje, uczą się programowania, cyfrowej obróbki zdjęć, a seniorzy ćwiczą obsługę komputera.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.