PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnowskie Góry z nagrodą Google eMiasto

  • PAP    13 września 2013 - 15:11
Tarnowskie Góry z nagrodą Google eMiasto

Tarnowskie Góry zostały uznane za najbardziej "internetowe" miasto w woj. śląskim. W piątek w Katowicach lokalne władze odebrały nagrodę Google eMiasto, przyznawane miejscowościom, w których małe i średnie firmy najaktywniej korzystają z sieci.
Ranking eMiast powstał w oparciu o wyniki badania przeprowadzonego przez firmę badawczą IPSOS, w którym przedsiębiorcy odpowiadali na pytania związane z ich działalnością biznesową w sieci. Przy tworzeniu zestawienia Google eMiasta znaczenie miało np. posiadanie strony internetowej, dostosowania jej do użytkowników urządzeń mobilnych, a także prowadzenie sprzedaży przez internet i obecność w serwisach społecznościowych.

Tarnowskie Góry zostały wyróżnione, jako jedno z 16 miast w Polsce liczących poniżej 100 tys. mieszkańców i znalazły się na szczycie rankingu w woj. śląskim. "Biorąc pod uwagę fakt, że takich miast jak nasze jest w całej Polsce ponad 800, tytuł eMiasta ma dla nas szczególne znaczenie, ale ta nagroda nie jest dla nas, ale dla samych przedsiębiorców" - zaznaczył burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech.

"Mimo, że nasze miasto - podobnie jak wiele innych - zaprzątają sprawy takie jak budowa kanalizacji czy hali sportowej, wiemy, że ważną sprawą są technologie właściwe dla XXI wieku, czyli internet i to, jakie daje on możliwości. Dlatego stawiamy na udostępnianie sieci wszystkim mieszkańcom Tarnowskich Gór" - dodał burmistrz.

Lokalne władze pracują nad rozwijaniem miejskiej sieci hot-spot, w urzędzie miasta powstaje SIT, czyli System Informacji o Terenie miasta Tarnowskie Góry. Dzięki niemu szybsza i sprawniejsza ma być obsługa mieszkańców i firm, poszukujących terenów pod inwestycje.

Jak wynika z badania "Internetowa Rewolucja bez Granic" przeprowadzonego przez firmę Millward Brown SMG/KRC, przedsiębiorcy w Polsce nadal nie postrzegają internetu, jako narzędzia ekspansji i rozwoju własnej firmy, choć coraz częściej wykorzystują globalną sieć w działalności biznesowej.

W wielu przypadkach ograniczają się do korzystania z poczty elektronicznej (ponad 90 proc.), podczas gdy stronę internetową ma niewiele ponad połowa polskich małych i średnich firm (54 proc.). Niewielu przedsiębiorców ma też świadomość, jakie możliwości daje internet w docieraniu do klientów spoza Polski.

"Polscy przedsiębiorcy wykorzystują internet, jako narzędzie pracy - to dobrze. Ale, niestety, nadal większość z nich nie wykorzystuje potencjału internetu w kontekście dotarcia do szerokiego grona klientów czy skutecznych działań reklamowych, a ten jest ogromny. Internet jest dziś dla Polaków głównym źródłem informacji na temat interesujących ich zagadnień, w tym poszukiwanych produktów czy usług. Firma, która dostarczy im te informacje w przyjemny i przystępny sposób, automatycznie wygrywa z konkurencją" - wskazał Piotr Zalewski z Google Polska.

Małe i średnie firmy mogą korzystać z dostępnych narzędzi internetowych w ramach ogólnopolskiego projektu Internetowa Rewolucja. Biorąc udział w akcji, mogą za darmo zarejestrować adres internetowy, stworzyć pierwszą stronę internetową, umieścić wizytówkę na internetowych mapach oraz dowiedzieć się więcej o obecności w sieci i efektywnym wykorzystaniu internetu w swojej działalności.

Tegoroczna edycja projektu - Internetowa Rewolucja bez Granic - ma na celu pokazanie, że internet może zwiększyć szanse małych i średnich firm w Polsce na ekspansję zagraniczną. Projekt jest realizowany od 2009 roku przez Google, home.pl i PKPP Lewiatan, pod patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.