PARTNER PORTALU
  • BGK

Tatry bez granic

  • PAP    22 czerwca 2010 - 19:25
Tatry bez granic

Stworzenie i rozwijanie wspólnego systemu informacji turystycznej dla pogranicza polsko-słowackiego, w regionach Podhale i Liptów, ma na celu projekt Tatra-info.
- Poprzez projekt Tatra-info chcemy wyjść naprzeciw zapotrzebowaniom naszych turystów. Turyści chcą się dowiedzieć nie tylko, co się dzieje w Zakopanem, ale w całym regionie, czyli także o tym, co się dzieje po drugiej stronie Tatr - powiedział we wtorek dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki.

Organizatorzy projektu Tatra-info chcą również przełamać obawy górali, że Słowacja jest zagrożeniem dla podhalańskiej turystyki.

- Uważamy, że połączenie naszych wysiłków, finansów, możliwości, doświadczeń dla wspólnego wypromowania Tatr pomoże nam stworzyć na tyle atrakcyjną ofertę, jaką na przykład mają Alpy. Chcemy, aby nie traktowano Tatr z podziałem na polskie i słowackie, chcemy, aby mówiono o Tatrach jako o całości - dodał Kawecki.

W ramach projektu Tatra-info ukazał się polsko-słowacki folder, który zawiera informacje na temat głównych atrakcji turystycznych Podtatrza i Liptowa. Foldery znajdą się w centrach informacji turystycznej, w biurach podróży oraz w hotelach i pensjonatach po obydwu stronach Tatr.

Przygotowano też kilkaset plakatów, na których znalazły się informacje o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w obydwu regionach. Plakaty będą prezentowane na Podhalu oraz w słowackim Liptowie.

Biuro Promocji zakupiło także dwa infomaty, czyli multimedialne kioski, w których za pomocą dotykowych ekranów można odnaleźć informacje o atrakcjach turystycznych obydwu regionów. Infomaty znalazły się w zakopiańskich Centrach Informacji Turystycznej.

W ramach projektu powstanie również strona internetowa zawierająca informacje o atrakcjach turystycznych, sportowych i rekreacyjnych oraz inne ważne informacje dla turystów chcących odwiedzić Podtatrze i Liptów.

Całość projektu kosztowała ponad 47 tys. euro, z czego 85 proc. pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostała część pieniędzy sfinansował budżet państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry", w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013 oraz wkład własny Biura Promocji Zakopanego.

Liptów to region graniczący poprzez Tatry z Podhalem. Liptów otoczony jest pasmami górskimi: Tatr Wysokich, Tatr Zachodnich i Gór Choczańskich od północy, Wielkiej Fatry od zachodu i Niżnych Tatr od Południa. Główne miasta regionu to Rużomberk i Liptowski Mikulasz.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Alex, 2010-06-23 18:20:18

    Doskonały pomysł,należy go nadal rozwijać i ulepszać.