PARTNER PORTALU
  • BGK

Telefonia komórkowa, internet: Polska Wschodnia poza zasięgiem

  • PAP/AT    12 sierpnia 2016 - 07:58
Telefonia komórkowa, internet: Polska Wschodnia poza zasięgiem

Mieszkańcy północno-wschodniej Polski mają problem z zasięgiem (fot.pixabay.com)

Mieszkańcy północno-wschodniej Polski pozbawieni są łączności z pozostałą częścią kraju. Wielu z nich znajduje się poza zasięgiem polskich sieci telefonii komórkowej, a budki telefoniczne zostały zlikwidowane.
"W najgorszej sytuacji znajdują się mieszkańcy mieszkańcy miejscowości położonych kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Rosją" - alarmuje "Gazeta Polska Codziennie". "Żeby zadzwonić do krewnych w Olsztynie, Warszawie czy Wrocławiu, muszą korzystać z roamingu lub kupić rosyjską kartę telefoniczną. Polskie sieci nie mają tam bowiem zasięgu".

Sprawą od dłuższego czasu zajmuje się poseł PiS Wojciech Kossakowski z województwa warmińsko-mazurskiego. Jak podkreśla w wypowiedzi dla gazety "brak możliwości korzystania z polskich sieci nie jest bynajmniej wynikiem braku zasięgu. Rosyjskie i białoruskie urządzenia używane przez wojsko emitują tak silny sygnał, że zagłusza on polski". Postawienie nowych polskich przekaźników niewiele więc zmieni – informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Czytaj też: Likwidacja białych plam: Państwo musi pomóc tam gdzie inwestycje nie są opłacalne

"Sytuację mieszkańców terenów przygranicznych utrudnia również fakt, że Orange likwiduje tam budki telefoniczne" - dodaje gazeta, wskazując, że z 650 budek została już tylko połowa. Operator twierdzi, że ich utrzymanie się nie opłaca.

"Jest jednak jeszcze sprawa bezpieczeństwa" - podsumowuje "Gazeta Polska Codziennie" i dodaje: "gdy nie działa sieć telefonia komórkowa, ludzie muszą mieć możliwość wezwania pomocy".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • giman, 2016-09-04 21:52:16

    warto przetestować różne opcje, bo u mnie w fajsławicach zawsze miałem zasięg w pokoju tylko gdy telefon leżał na parapecie, problem zniknął gdy przeniosłem się do sferii. Firmy udostępniają dość dokładne mapy swoich zasięgów, więc warto to wcześniej sprawdzić.