Telefoniczne porady ekspertów w sprawie Źródła

• Od 19 maja rozpoczynają się regularne telefoniczne dyżury eksperckie m. in. na temat pracy w aplikacji Źródło.
• Pod numerem (22) 211 26 65 można będzie zasięgnąć porady pracowników Ministerstwa Cyfryzacji i Centralnego Ośrodka Informatyki.
Telefoniczne porady ekspertów w sprawie Źródła
Urzędni cy ciągle narzekają na jakość działania systemów informatycznych (fot.mat.prasowe)

Dyżury odbywać się będą dwa razy w miesiącu, w godzinach 10-12.
Pierwszy dyżur – 19 maja – poświęcony będzie aplikacji Źródło, a na pytania związane z jej obsługą odpowiadać będą trenerzy z COI.

Podczas drugiego dyżuru – w czerwcu – eksperci z Ministerstwa Cyfryzacji rozwiążą ewentualne wątpliwości, dotyczące interpretacji obowiązujących przepisów.
Przy telefonach dyżurować będzie zespół osób, zajmujących się tematyką BUSC, PESEL i RDO.

Kolejne dyżury ekspertów z COI odbędą się 9 i 23 czerwca. Na razie jest to test nowego rozwiązania.

- Jeśli okaże się, że jest stałe zapotrzebowanie na eksperckie porady i że można w ten sposób ułatwić codzienną pracę urzędników – postaramy się przekonać Ministerstwo Cyfryzacji do kontynuowania dyżurów – mówi Katarzyna Jedlińska, rzecznik COI.

- Wiele z pytań przesyłanych do COI dotyczy kwestii prawnych. Nasi pracownicy nie są uprawnieni by na nie odpowiadać, dlatego współpraca z resortem cyfryzacji jest konieczna – dodaje rzeczniczka.
COI startuje także z regularnym newsletterem, skierowanym do urzędników, w którym znajdą się m. in. dokładne informacje na temat dyżurów. Pierwszy numer newslettera zostanie wysłany do 20 maja.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE