PARTNER PORTALU
  • BGK

Telemedycyna i wszędobylski internet

  • GK    23 marca 2011 - 11:10
Telemedycyna i wszędobylski internet

Łódź ponownie gości Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej Intertelecom. To jedyna w Polsce i największa w Europie Środkowo-Wschodniej impreza branży teleinformatycznej.
Patronat nad targami objął Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

– W żadnym innym regionie kraju prace nad powszechnym dostępem do Internetu nie są tak zaawansowane. Na obszarach objętych projektem wystarczy wybrać operatorów sieci, aby każdy mieszkaniec wspomnianych gmin mógł podłączyć swój komputer do samorządowej sieci i Internetu – powiedział marszałek Stępień na otwarciu targów.

Dodał, że łącza radiowe w regionie łódzkim zostaną zastąpione światłowodami, które będą wykorzystywane przy realizacji sieci Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej, obejmującej zasięgiem 17 powiatów województwa.

Ponadto włączenie do tego projektu szpitali wojewódzkich pozwoli na realizację jednego z największych w skali kraju projektów z zakresu e-usług, związanego z telemedycyną – Regionalnego Systemu Informacji Medycznej, umożliwiającego np. zdalną diagnostykę.

W tegorocznym programie najważniejsza debata dotyczy samorządowych sieci szerokopasmowych. Prezentacje będą mieli przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej i firm teleinformatycznych.

Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego przedstawią koncepcję oraz zaawansowanie prac nad projektami dotyczącymi aplikacji społeczeństwa informacyjnego oraz telemedycyny.

Czytaj też: Na Podkarpaciu powstanie szerokopasmowa sieć

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.