PARTNER PORTALU
  • BGK

Tłumacz on-line w mysłowickim magistracie

  • AT    6 lipca 2012 - 17:42
Tłumacz on-line w mysłowickim magistracie

Od lipca w mysłowickim magistracie dostępne jest urządzenie służące do wideokonferencji z tłumaczem języka migowego on-line.
W Urzędzie Miasta w Mysłowicach na początku lipca br.  zainstalowano specjalne urządzenie, wyglądem przypominające zwykły aparat telefoniczny, które ułatwi komunikację z osobami głuchoniemymi. Urządzenie to pozwala na przeprowadzanie wideokonferencji z certyfikowanymi tłumaczami języka migowego.

Czytaj też: Urzędy będą migać lub kupią abonament

Dzięki temu klienci Urzędu Miasta w Mysłowicach otrzymują stały dostęp do tłumacza bez potrzeby wcześniejszego umawiania się. Tłumacz dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 17:30. Dla wszystkich klinetów Urzędu Miasta usługa jest w pełni bezpłatna.

Czytaj też: Język migowy w każdym urzędzie

Do Biura Obsługi Mieszkańca przychodzi osoba głuchoniema. Pracownik za pomocą video – terminala łączy się z tłumaczem języka migowego. Rozpoczyna się wideokonferencja. Dzięki tłumaczowi klient i pracownik mogą sprawnie się komunikować.

<!-- pagebreak //-->

- Bardzo cieszy mnie fakt, że Urząd Miasta w Mysłowicach jest instytucją jeszcze bardziej przyjazną dla niepełnosprawnych klientów. Życzę wszystkim osobom niesłyszącym odwiedzającym Urząd Miasta, aby zainstalowane urządzenie multimedialne pełniące rolę tłumacza języka migowego on-line pomagało im aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym oraz pomyślnie załatwić każdą sprawę w naszej instytucji – mówi Krzysztof Marciniak Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych.

Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych w maju zakończył również I etap kursu języka migowego. Aby skorzystać z jego pomocy wystarczy zgłosić taką potrzebę na trzy dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Miasta.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zaplanowania takiej wizyty znajdują się na oficjalnej stronie Miasta  http://www.myslowice.pl/niepelnosprawni.php?t=wizyta

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.