PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń w 3D

  • AT    2 kwietnia 2012 - 20:58
Toruń w 3D

Toruń jest jednym z 6 finalistów tegorocznej edycji konkursu Google "Twoje miasto w 3D". Wyboru dokonali eksperci z Google - teraz czas na głosowanie internautów.
Konkurs jest otwarty dla ludzi z całego świata. Mogą w nim brać udział osoby lub zespoły, które tworzą trójwymiarowe modele budynków i publikują je na mapach Google Earth. W tym roku przyjmowano zgłoszenia do 1 marca. Potem Zespół ekspertów dokonał oceny zgłoszonych "portretów miast", wybierając szóstkę finalistów spośród ponad 200 propozycji. W gronie najlepszych znalazł się model Torunia (zabierz głos/oceń prezydenta). Teraz czas na głosowanie internetowe - o tym, które z miast zwycięży w konkursie "Twoje miasto w 3D" 2012 zadecydują internauci.

Czytaj też: Mielec w 3D

Żeby zagłosować wystarczy wejść na stronę konkursu , wybrać Toruń i nacisnąć guzik: "Głosuj na to miasto" ("Vote for this Town"). Głosowanie trwa od 1 kwietnia do 1 maja 2012 r.

Toruń został zgłoszony do konkursu przez dwuosobowy Zespół autorów modeli 3D: Arkadiusza Pawłowskiego i Grzegorza Górniaka. Na koncie pierwszego z nich - Arka Pawłowskiego - jest już ok. 370 trójwymiarowych obiektów, większość na starówce. Grzegorz Górniak zrealizował ok. 70.

Warto przypomnieć, że Arek Pawłowski był już laureatem konkursu Google - w 2008 roku, za trójwymiarową wizualizację campusu Uniwersytety Mikołaja Kopernika. Od kilku lat zajmuje się modelowaniem 3D toruńskiej starówki, prowadząc w tym zakresie współpracę z Urzędem Miasta Torunia. Prowadzi też wakacyjne kursy modelowania 3D w programie SketchUp, przeznaczone dla studentów toruńskiego uniwersytetu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.