PARTNER PORTALU
  • BGK

TP S.A. da Internet bibliotekom

  • FRA    21 września 2009 - 16:21

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telekomunikacją Polską S.A. oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego gminne biblioteki publiczne należące do jednostek samorządu terytorialnego otrzymają bezpłatne podłączenie do szerokopasmowego internetu
Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telekomunikacją Polską S.A. oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego gminne biblioteki publiczne należące do jednostek samorządu terytorialnego otrzymają bezpłatne podłączenie do szerokopasmowego internetu, aTP SA. nie obciąży ich z tytułu opłat instalacyjnych, aktywacyjnych oraz abonamentowych w czasie obowiązywanie porozumienia. Gdzie są ku temu warunki, będą to łącza kablowe, a w miejscach, gdzie warunki techniczne to uniemożliwiają TP ma zapewnić łącze radiowe.

Porozumienie jest wynikiem działań na rzecz internetyzacji bibliotek prowadzonych przez MKiDN i Instytut Książki - wykonawcę wieloletniego programu rządowego Biblioteka Plus oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizującej Program Rozwoju Bibliotek. Strategicznym celem programu jest przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego, a także wprowadzenie systemu certyfikującego dla bibliotek.

Porozumienie wpisuje się także w długofalowe działania MSWiA i TP S.A. na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Biblioteki będą mogły podłączyć do Internetu wszystkie swoje komputery, także w placówkach filialnych oraz udostępniać swoim użytkownikom bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Zawarte w ramach ministerialnego programu Biblioteka Plus porozumienie ma obowiązywać co najmniej do 6 sierpnia 2012, a po upływie tego czasu biblioteki będą mogły skorzystać z aktualnej wówczas komercyjnej oferty TP S.A.

Obecnie biblioteki, które już mają łącza na zasadach komercyjnych bez dodatkowych opłat mogą migrować do umowy na bezpłatne łącze. Tam, gdzie łącza jeszcze nie ma będzie ono zainstalowane przed upływem czterech miesięcy od momentu złożenia przez bibliotekę zamówienia na taką usługę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.