PARTNER PORTALU
  • BGK

Trójmiasto w New York Times'ie

  • Przegląd prasy / trojmiasto.pl    13 stycznia 2011 - 21:12
Trójmiasto w New York Times'ie

Sopot i Gdańsk znalazły się wśród hitów podróżniczych 2011 r. Amerykański „New York Times” opublikował listę 41 najciekawszych miejsc do odwiedzenia w tym roku.
Do opublikowanego przez New York Times rankingu miejsc wartych odwiedzenia w 2011 r. trafiły dwa polskie miasta: Gdańsk i Sopot. Razem z Sopotem Gdańsk uplasował się na 17 miejscu w rankingu obok takich miejsc jak m.in: Santiago w Chile, Koh Samui w Tajlandii czy Melborne w Australii. Gdańsk zawdzięcza to niedawno otwartemu hotelowi Hilton, a o pozycji Sopotu zadecydowały kameralny klimat i oczywiście molo.

"W lecie to małe miasto – z białymi plażami, cudownymi willami, kawiarniami pełnymi ludzi i klubową promenadą – jest pełne imprezowiczów z całej Polski i Skandynawii. Władimir Putin spędzał noc w Hotelu Sofitel Grand, który ma widok na najdłuższe molo na Bałtyku” – pisze "NYT".

Gdańsk znalazł się w zestawieniu dzięki mającym się tam odbyć Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Z tego powodu otwarto tam luksusowy hotel Hilton, nowe restauracje Filharmonię Bałtycką wybudowana w dawnej ciepłowni czy halę widowiskową Ergo Arenę, w której jako jedna z pierwszych zaśpiewała Lady Gaga.

Hotel Hilton Gdańsk, który został otwarty w połowie 2010 r. jest drugim w Polsce i pierwszym na Pomorzu pięciogwiazdkowym hotelem należącym do luksusowej marki hoteli Hiltona.

Nowoczesny, idealnie wkomponowany w zabytkową zabudowę Gdańska Hilton oraz intensywnie rozwijająca się infrastruktura miejska spowodowały, że miasto dostrzegł renomowany magazyn. Amerykańska redakcja doceniła również styl oraz luksusowy standard uznając go za hotel wybudowany w stylu butikowym - cechujący się oryginalnym wystrojem wnętrz, często aranżowanych przez znanych projektantów.

Z kolei, w Sopocie wyróżnione zostały przepiękne, piaszczyste plaże, dekadenckie wille oraz tętniące życiem Monte Casino z jego różnobarwnymi kafejkami oraz klubami muzycznymi.

Wśród miejsc, które warto odwiedzić w 2011 roku "New York Times" poleca m.in. Islandię, która dzięki kryzysowi stała się bardziej przystępna dla turystów, Gruzję, która zachęca narciarskimi kurortami na Kaukazie, Saloniki, które ominął kryzys i są mekką greckich artystów czy Kosowo, ze względu na wspaniałe zabytki. Poza tym także Santiago de Chile, Singapur, Mediolan, japońską Okinawę, Hangzhou w Chinach, Drezno, Budapeszt i inne. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.