PARTNER PORTALU
  • BGK

Trudny rok dla inwestycji IT

  • wnp.pl (JM)    31 stycznia 2013 - 13:52
 Trudny rok dla inwestycji IT

- Wydaje się, że pomimo wspaniale, z punktu widzenia producenta rozwiązań IT, brzmiących analiz i trendów dla rynku IT, może to być niełatwy rok – uważa Angelika Jeżewska z Fujitsu Technology Solutions.
Nasza rozmówczyni zwraca uwagę, że po stronie wielu dużych firm, dużych klientów i odbiorców technologii IT, sygnalizowane są głębokie działania oszczędnościowe: od zamrożenia nawet otwartych projektów informatycznych po redukowanie zatrudnienia włącznie.

- Dla producentów rozwiązań IT jest to wyraźny sygnał do większej aktywności w relacjach z klientami, aby udzielić im właściwego i skutecznego wsparcia w doborze środków i rozwiązań niosących ze sobą najbardziej oczekiwane korzyści i minimalne ryzyko biznesowe – wyjaśnia. - Drugim wariantem jest oczywiście biznes usługowy.

Angelika Jeżewska podkreśla, że w najbliższym czasie należy spodziewać się dalszego rozwoju usług outsourcingowych i opartych o technologie przetwarzania w chmurze, które pozwolą na optymalizację kosztową prowadzonego biznesu.

- Klienci jednak coraz większą wagę przykładać będą do zapewnienia odpowiedniego poziomu SLA świadczonych usług, zarówno w czasie wdrożenia, jak również w fazie utrzymania – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Prognozując br. Angelika Jeżewska wskazuje, że nie będzie on prawdopodobnie rokiem wielkich zmian i dużego wzrostu. - Sektor publiczny może będzie jaśniejszym punktem na mapie inwestycji IT - mówi. - Być może końcówka 2013 roku pokaże pozytywne zmiany. Będzie to zapewne rok silnych perturbacji na rynku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.