Trudny rok dla inwestycji IT

- Wydaje się, że pomimo wspaniale, z punktu widzenia producenta rozwiązań IT, brzmiących analiz i trendów dla rynku IT, może to być niełatwy rok – uważa Angelika Jeżewska z Fujitsu Technology Solutions.
 Trudny rok dla inwestycji IT
Nasza rozmówczyni zwraca uwagę, że po stronie wielu dużych firm, dużych klientów i odbiorców technologii IT, sygnalizowane są głębokie działania oszczędnościowe: od zamrożenia nawet otwartych projektów informatycznych po redukowanie zatrudnienia włącznie.

- Dla producentów rozwiązań IT jest to wyraźny sygnał do większej aktywności w relacjach z klientami, aby udzielić im właściwego i skutecznego wsparcia w doborze środków i rozwiązań niosących ze sobą najbardziej oczekiwane korzyści i minimalne ryzyko biznesowe – wyjaśnia. - Drugim wariantem jest oczywiście biznes usługowy.

Angelika Jeżewska podkreśla, że w najbliższym czasie należy spodziewać się dalszego rozwoju usług outsourcingowych i opartych o technologie przetwarzania w chmurze, które pozwolą na optymalizację kosztową prowadzonego biznesu.

- Klienci jednak coraz większą wagę przykładać będą do zapewnienia odpowiedniego poziomu SLA świadczonych usług, zarówno w czasie wdrożenia, jak również w fazie utrzymania – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Prognozując br. Angelika Jeżewska wskazuje, że nie będzie on prawdopodobnie rokiem wielkich zmian i dużego wzrostu. - Sektor publiczny może będzie jaśniejszym punktem na mapie inwestycji IT - mówi. - Być może końcówka 2013 roku pokaże pozytywne zmiany. Będzie to zapewne rok silnych perturbacji na rynku.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE