PARTNER PORTALU
  • BGK

Turystyczne atrakcje Wielkopolski w komórce

  • GK/umww.pl    12 października 2011 - 12:32
Turystyczne atrakcje Wielkopolski w komórce

Prezentacji najnowszych produktów GPSwielkopolska poświęcona będzie konferencja prasowa marszałka Marka Woźniaka, która odbędzie się 17 października w urzędzie marszałkowskim.
Województwo wielkopolskie, jest pierwszym w kraju, a także jednym z nielicznych regionów w Europie, który proponuje turystom zwiedzanie przy użyciu narzędzi współpracujących z Global Positioning System, popularnie zwanym GPS.

Projekt GPSwielkopolska pilotowany jest przez samorząd woj. wielkopolskiego. Turyści mogą już korzystać z opublikowanych w Internecie bezpłatnych śladów GPS (tzw. tracków) Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych, topograficznej mapy GPSwielkopolska oraz mobilnego przewodnika po Szlaku Piastowskim i Trasie Kórnickiej dla kierowców.

Teraz przyszła kolej na posiadaczy telefonów komórkowych wyposażonych w moduł GPS.

Najnowszy, a zarazem najbardziej zaawansowany technologicznie, element projektu GPSwielkopolska nosi nazwę „Wielkopolska – atrakcje turystyczne”. Zawiera on informacje (opis miejsca, historia, dostępność, ceny biletów) oraz zdjęcia ponad 200 atrakcji turystyczno-krajoznawczych regionu.

Ich wybór możliwy jest bezpośrednio z mapy lub z czytelnego menu. Dostęp do Internetu oraz wykorzystanie wbudowanego w telefonie modułu GPS pozwala na wyznaczenie trasy do wybranego wcześniej punktu.

Dodatkowo systemowe alerty, informują o aktualnych wydarzeniach (np. wystawa), bądź utrudnieniach (np. remont).

W marcu 2011 r. pojawił się pierwszy z mobilnych przewodników. „Szlak Cysterski” to nowoczesny informator, ułatwiający poznanie pocysterskich obiektów zlokalizowanych na terenie województw: wielkopolskiego i lubuskiego.

Jego użytkownicy zapoznają się z historią Cystersów oraz świadectwem ich prężnej działalności. Prezentacji 14 zabytkowych budowli towarzyszą zdjęcia oraz informacja tekstowa i dźwiękowa. Zintegrowana mapa ułatwia orientację w terenie i wskazuje odległość do poszczególnych obiektów. Aplikacja „SC” wykonana jest w technologii JAVA, tym samym przeznaczona jest dla większości tradycyjnych telefonów komórkowych.

W przypadku braku w telefonie modułu GPS nieaktywne będą jedynie funkcje nawigacyjne.

Oba przewodniki zostaną zaprezentowane podczas 22. edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu, w dniach 19-22 października 2011 r. Stoisko projektu GPSwielkopolska (pawilon nr 5, box nr 172) wyposażone będzie w mobilne urządzenia umożliwiające sprawdzenie każdej aplikacji.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.