PARTNER PORTALU
  • BGK

Tychy stawiają na bezprzewodowy internet

  • PAP    4 kwietnia 2013 - 14:36
Tychy stawiają na bezprzewodowy internet

Do końca sierpnia przyszłego roku w Tychach powstanie 15 nowych hotspotów, czyli punktów umożliwiających bezpłatne połączenie z internetem. W mieście ruszył projekt "Tychy w sieci możliwości - budowa sieci bezprzewodowych punktów dostępowych do internetu".
85 proc. tej wartej ponad pół miliona złotych inwestycji pokryją środki unijne z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2007-2013.

Obecnie mieszkańcy miasta mogą korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetowej sieci w kilku punktach, m.in. w Parku Miejskim oraz na reprezentacyjnym Placu Baczyńskiego. Mają też dostęp do darmowego internetu w miejskich autobusach, a już niebawem - dzięki sieci infokiosków - zasięgiem darmowych hotspotów objęci zostaną również pasażerowie czekający na przystankach.

"Tychy słyną w Polsce z innowacyjnych rozwiązań wprowadzanych przez samorząd, zwłaszcza w dziedzinie cyfryzacji i z dostępu do nowych technologii" - wskazała w czwartek wiceprezydent miasta Alicja Kulka. To właśnie w Tychach działa, złożona z miejskich radnych, jedyna w Polsce Komisja ds. Cyfryzacji i Administracji Samorządowej.

Nowe hotspoty będą działać m.in. na tyskim Rynku, na Placu Św. Anny (to centrum najstarszego tyskiego osiedla z lat 50. ubiegłego wieku), na plaży nad zalewem paprocańskim, w parku św. Franciszka, na basenie, w hali sportowej oraz na lodowisku, gdzie hokejowe mecze w ekstralidze rozgrywa miejscowy klub GKS Tychy.

By móc skorzystać z darmowego internetu trzeba być użytkownikiem miejskiej usługi "naTYCHmiastowy sms". Należy wypełnić odpowiedni formularz (przy pierwszym logowaniu), aby na telefon komórkowy otrzymać sms z kodem dostępu. Za pomocą "naTYCHmiastowego smsa" można też sprawdzić informację o terminie odbioru nowego dowodu osobistego, prawa jazdy oraz poznać najważniejsze wydarzenia w mieście.

Obecnie z bezprzewodowej sieci miejskiej korzysta w Tychach ponad 9 tys. osób. Tyszanie mają także dostęp m.in. do elektronicznej rekrutacji do szkół i przedszkoli, internetowego katalogu miejskich bibliotek, ofert pracy udostępnianych przez Urząd Pracy, komunikacji elektronicznej z Urzędem Miasta oraz darmowego internetu w miejskich autobusach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.