PARTNER PORTALU
 • BGK

Tysiąc laptopów dla zdolnych ale biednych warszawskich uczniów

 • PAP    8 września 2014 - 11:27

Przekazanie warszawskim uczniom na pięć lat tysiąca laptopów z darmowym dostępem do internetu zakłada projekt "Argos". Skierowany jest on do uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce i niskimi dochodami w rodzinie. Do 30 września potrwa drugi nabór wniosków.
Celem projektu "Argos - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży w Warszawie" jest pomoc uczniom w kształtowaniu kompetencji informatycznych, w rozwijaniu zainteresowań oraz nauka swobodnego poruszania się w cyfrowej rzeczywistości. Komputer w domu ma pomóc również w cyfrowej aktywizacji rodziców.

Zgodnie z regulaminem projektu szansę na otrzymanie laptopa, z darmowym dostępem do internetu, mają uczniowie szkół publicznych, którzy mieszkają w Warszawie. Druga tura rekrutacji jest przeznaczona dla uczniów V-VI klas szkoły podstawowej, I-III klas gimnazjum lub I klasy szkoły ponadgimnazjalnej. Pod uwagę będzie brana średnia ich ocen lub wyniki z egzaminów: szóstoklasisty i gimnazjalnego, oraz dochody w rodzinie ucznia. Maksymalnie może on wynieść 1299 zł netto na osobę.

Uczniowie, którzy spełnią kryteria, przed otrzymaniem sprzętu, przejdą dwudniowe szkolenie. Do wyboru będą mieli zajęcia z obsługi komputera i podstawowych programów biurowych, tworzenie baz danych czy programowanie stron www.

W pierwszej turze rekrutacji, która odbyła się na przełomie marca i kwietnia, do projektu zakwalifikowano 199 uczestników. Na uczniów czeka jeszcze 800 laptopów z bezpłatnym dostępem do internetu.

Rekrutacja uczestników potrwa od 8 do 30 września. Wypełniony przez prawnego opiekuna wniosek uczeń powinien złożyć w sekretariacie swojej szkoły. Szczegóły dotyczące rejestracji, formularz wniosku oraz regulamin są dostępne na stronie internetowej www.argos.um.warszawa.pl.

Całkowita wartość unijnego projektu "Argos - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży w Warszawie" to ponad 6,5 mln zł. Finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (3)

 • komputerowy, 2014-09-09 08:46:25

  Ano właśnie, przecież jeszcze muszą zarobić producenci oprogramowania, firmy od szkoleń itp:(
 • Ole, 2014-09-08 17:25:42

  Do TLu: Tyle wychodzi z kosztów projektu - laptopy pewnie za 890 zł brutto. To jest przykład przyczyn -dlaczego mamy biedne dzieci w Polsce i bogatych projektowców.
 • TLu, 2014-09-08 13:04:56

  6,5tys.zł za komputer. Czy nie za tanie te komputery? W Płocku rozdają komputery warte 19tys.zł.