PARTNER PORTALU
  • BGK

Ugoda ws. platformy e-DolnyŚląsk: Urząd odkupi część dostarczonego sprzętu

  • AT    19 czerwca 2015 - 13:35
Ugoda ws. platformy e-DolnyŚląsk: Urząd odkupi część dostarczonego sprzętu
Obie strony zrzekają się jednocześnie wzajemnych roszczeń (fot.pixabay.com)

Firma Qumak i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zawarły ugodę w sprawie platformy e-DolnyŚląsk.
Zarząd Qumak wydał oświadczenie w sprawie ugody z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

- Zawarcie ugody z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w sporze dotyczącym odstąpienia od zlecenia na stworzenie platformy informacyjnej e DolnyŚląsk jest krokiem poprzedzonym intensywnymi negocjacjami i popartym szczegółową analizą biznesową. Zgodnie z dokumentem UMWD odkupi część dostarczonego sprzętu za kwotę 1,6 mln zł, na co składają się ortofotomapa oraz wideobanery zewnętrzne – czytamy w oświadczeniu.

Strony zrzekają się roszczeń

Obie strony zrzekają się jednocześnie wzajemnych roszczeń, co oznacza wycofanie przez spółkę pozwu o zapłatę wynagrodzenia umownego oraz odszkodowania a także odstąpienie przez urząd od naliczenia wszelkich kar umownych – wskazuje zarząd.

Warunki ugody zostały wypracowane obopólnie, z uwzględnieniem możliwości, potrzeb i ograniczeń zarówno spółki jak i urzędu.

- Uznaliśmy takie zakończenie sprawy za najkorzystniejsze dla spółki pod względem biznesowym, finansowym i wizerunkowym. Jako organizacja zawsze dążymy do rozwiązań na drodze konsensu i uważamy, że w kontekście długoterminowej obecności na rynku takie podejście jest najwłaściwsze – podaje spółka w oświadczeniu.

Decyzja ogranicza koszty

Jak czytamy decyzja ta eliminuje szereg ryzyk, ogranicza ponoszone koszty oraz umacnia pozycję Qumak na rynku publicznym. Umożliwia również sprawną kontynuację procesu rekomercjalizacji produktów, aplikacji i oprogramowania, które powstały w efekcie prac nad platformą.

Wypracowaną ugodę, w świetle powyższych faktów, można ocenić za akceptowalną i korzystną dla obu stron – informuje prezes Qumak, Paweł Jaguś.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.