PARTNER PORTALU
  • BGK

UKE czeka na informacje o infrastrukturze telekomunikacyjnej

  • em    24 marca 2014 - 18:00
UKE czeka na informacje o infrastrukturze telekomunikacyjnej

Urząd Komunikacji Elektronicznej przypomina, że do 31 marca należy przekazać informacje o infrastrukturze telekomunikacyjnej i usługach zapewniających szerokopasmowy dostęp do internetu.
Obowiązek wynika z art. 29 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych.

Zgodnie z przepisem, m.in. samorządowe jednostki organizacyjne przekazują aktualne informacje o posiadanej infrastrukturze telekomunikacyjnej, publicznych sieciach telekomunikacyjnych, budynkach umożliwiających kolokację, świadczonych usługach telefonicznych, usługach transmisji danych zapewniających szerokopasmowy dostęp do internetu i usługach rozprowadzania programów radiowych i telewizyjnych.

Informacje mają być sporządzone według stanu na dzień 31 grudnia 2013 roku.

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni powinni poinformować także o planach inwestycyjnych na 2014 r. i o zrealizowanych inwestycjach w 2013 r.

Informacje należy przekazać drogą elektroniczną za pomocą interfejsu internetowego System Informacyjny o Infrastrukturze Szerokopasmowej, dostępnego na stronie: https://form.teleinfrastruktura.gov.pl/, przy użyciu dokumentów elektronicznych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.