PARTNER PORTALU
 • BGK

UKE inwestuje w e-usługi

 • GK    3 maja 2012 - 09:08
UKE inwestuje w e-usługi

Prezes UKE, Magdalena Gaj podpisała porozumienie o dofinansowanie budowy platformy e-usług Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Skorzystają na tym m.in. samorządy, realizujące telekomunikacyjne inwestycje.
Całkowita wartość projektu wynosi 24 mln zł. Przedsięwzięcie pozwoli na dostosowanie urzędu do wymagań nowoczesnej, elektronicznej gospodarki oraz do zmian w przepisach prawa, które wprowadzają obowiązek załatwiania spraw wnoszonych przez klientów w formie elektronicznej.

Projekt polega na budowie złożonego systemu, który będzie wspierał wszystkie etapy przyjmowania i przetwarzania różnorodnych dokumentów elektronicznych, jak również zapewni automatyczne i bezpieczne przyjmowanie i przetwarzanie związanych z tym danych technicznych i ekonomicznych.

Umożliwi to korzystanie z usług online zarówno przedsiębiorcom i konsumentom usług telekomunikacyjnych i pocztowych, jak również użytkownikom urządzeń radiowych i telewizyjnych oraz innej aparatury, podlegającej zakłóceniom elektromagnetycznym. Będą oni mogli korzystać z porad konsumenckich czy uczestniczyć w rozstrzyganiu sporów z operatorami online.

Jak informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej, projekt przyczyni się również do wzrostu wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych przez administrację państwową i obywateli, co ostatecznie doprowadzi do poprawy pozycji Polski wśród krajów UE pod kątem wykorzystania ICT. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • kavior, 2012-05-04 11:36:43

  zależy jak na to spojrzeć
 • Kolargol, 2012-05-04 09:08:43

  Niektórzy nie mają takiego szczęścia...
 • Algi, 2012-05-03 23:25:34

  Ważne by umieć odpowiednio zainwestować...