UKE inwestuje w e-usługi

Prezes UKE, Magdalena Gaj podpisała porozumienie o dofinansowanie budowy platformy e-usług Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Skorzystają na tym m.in. samorządy, realizujące telekomunikacyjne inwestycje.
UKE inwestuje w e-usługi
Całkowita wartość projektu wynosi 24 mln zł. Przedsięwzięcie pozwoli na dostosowanie urzędu do wymagań nowoczesnej, elektronicznej gospodarki oraz do zmian w przepisach prawa, które wprowadzają obowiązek załatwiania spraw wnoszonych przez klientów w formie elektronicznej.

Projekt polega na budowie złożonego systemu, który będzie wspierał wszystkie etapy przyjmowania i przetwarzania różnorodnych dokumentów elektronicznych, jak również zapewni automatyczne i bezpieczne przyjmowanie i przetwarzanie związanych z tym danych technicznych i ekonomicznych.

Umożliwi to korzystanie z usług online zarówno przedsiębiorcom i konsumentom usług telekomunikacyjnych i pocztowych, jak również użytkownikom urządzeń radiowych i telewizyjnych oraz innej aparatury, podlegającej zakłóceniom elektromagnetycznym. Będą oni mogli korzystać z porad konsumenckich czy uczestniczyć w rozstrzyganiu sporów z operatorami online.

Jak informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej, projekt przyczyni się również do wzrostu wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych przez administrację państwową i obywateli, co ostatecznie doprowadzi do poprawy pozycji Polski wśród krajów UE pod kątem wykorzystania ICT. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

zależy jak na to spojrzeć

kavior, 2012-05-04 11:36:43 odpowiedz

Niektórzy nie mają takiego szczęścia...

Kolargol, 2012-05-04 09:08:43 odpowiedz

Ważne by umieć odpowiednio zainwestować...

Algi, 2012-05-03 23:25:34 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE