UKE wie, gdzie nie ma zasięgu

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 18-01-2011
  • drukuj
Ponad 120 miejscowości znalazło się na liście miejsc, w których jest dziś problem z zasięgiem komórkowym. Ma to zmienić porozumienie z operatorami, nad którym pracuje Urząd Komunikacji Elektronicznej.

UKE zamieściło na swoich stronach internetowych uzgodnioną z telekomami listę miejscowości, które powinny znaleźć się w planach inwestycyjnych. Są wśród nich Piszkawa, Redzik, Ruda, Wiśniówka, Łęka i Lipnica Mała. To pierwsza lista – Urząd cały czas pracuje nad tym wykazem – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Pomysł UKE jest prosty – operatorzy będą inwestować w rozbudowę swojej sieci i tym samym zwiększać zasięg tam, gdzie dotychczas im się to nie opłacało, a UKE w zamian będzie wolniej obniżać stawki hurtowe, tzw. MTR, które są dla operatorów źródłem sporych przychodów.

Na razie trwają rozmowy, a operatorzy nie zgadzają się na wszystkie pomysły UKE. Uważają, że niemożliwe jest np. wprowadzenia tzw. roamingu krajowego – czyli umożliwienie abonentom jednego operatora automatycznego korzystania z sieci drugiego wszędzie tam, gdzie ich macierzysta sieć nie sięga.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE