UKE zachęca do szerokopasmówek

  • uke.gow.pl
  • 21-09-2011
  • drukuj
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zachęca gminy do składania wniosków o dofinansowanie budowy sieci telekomunikacyjnych w ramach działania 8.4 PO IG.
UKE zachęca do szerokopasmówek
Na stronie UKE udostępniono wykaz miejscowości kwalifikujących się do dofinansowania w ramach Działania 8.4 PO IG po zmianie kryteriów. Szczegóły tutaj.

Są to miejscowości, w których poziom nasycenia usługami szerokopasmowego dostępu do Internetu o przepustowości min. 2 Mb/s wynosi nie więcej niż 30%. Informacja o zmienionych kryteriach jest dostępna na stronie Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Wykaz miejscowości prezentowany przez UKE jest obecnie jedynym źródłem kwalifikowalności obszarów na potrzeby działania 8.4 PO IG. W najbliższym naborze wniosków (naborach wniosków) przestają obowiązywać listy Urzędów Marszałkowskich.

Lista miejscowości powstała w oparciu o dane przekazane przez podmioty, świadczące usługi telekomunikacyjne podczas inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej, przeprowadzonej w 2011 r.

Na podstawie publikowanego wykazu możliwe będą m.in. inwestycje w ok. 10 tys. miejscowości, których nie sklasyfikowały Urzędy Marszałkowie. Ponadto możliwa będzie także ponowna inwestycja w ramach działania 8.4. w ok. 5,5 tys. miejscowości, w których projekty zakładają bardzo niski poziom nasycenia usługami szerokopasmowego dostępu do Internetu.

W najbliższym czasie wykaz miejscowości będzie dostępny także w postaci wyszukiwarki. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE