PARTNER PORTALU
  • BGK

Ułatwienia na elektronicznej platformie usług

  • GK/cpi.mswia.gov.pl    1 sierpnia 2011 - 10:40
Ułatwienia na elektronicznej platformie usług

Nie trzeba wprowadzać danych teleadresowych przy zakładaniu konta na platformie ePUAP lub tworzeniu strony podmiotowej BIP.
W wyniku porozumienia zawartego pomiędzy ministrem spraw wewnętrznych i administracji a prezesem Głównego Urzędu Statystycznego, użytkownicy platformy ePUAP oraz Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej nie muszą wprowadzać swoich danych teleadresowych przy zakładaniu konta na platformie ePUAP lub tworzeniu strony podmiotowej BIP.

Po wpisaniu numeru REGON zostaną wyświetlone wszystkie informacje dotyczące instytucji publicznej.

Dzięki współpracy MSWiA i GUS dane rejestru REGON są udostępniane na potrzeby Słownika Podmiotów Publicznych na platformie ePUAP (elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej).

W praktyce oznacza to, że wpisując numer REGON w odpowiednim formularzu na stronie www.epuap.gov.pl, automatycznie uzupełnią się pola dotyczące danych podmiotu publicznego.

W sytuacji, gdy dane podmiotu publicznego pobrane z REGON nie są zgodne ze stanem faktycznym, konieczne jest złożenie wniosku aktualizacyjnego RG-1 do GUS (odsyłacz dostępny na platformie ePUAP).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.