Ultraszybki mobilny internet zatrzymany

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita
  • 11-04-2011
  • drukuj
W tym roku nie będzie przetargu na częstotliwości przeznaczone dla szybkiego internetu w technologii LTE.
Ultraszybki mobilny internet zatrzymany

Jest to spowodowane brakiem porozumienia pomiędzy Urzędem Komunikacji Elektronicznej a polską armią, która ma oddać na ten cel używane dotychczas częstotliwości – zapowiada „Rzeczpospolita”.

Są to atrakcyjne dla operatorów pasma i będzie za nie można uzyskać dobrą cenę. Jednak póki co, UKE nie potrafi nawet ustalić z Ministerstwem Obrony Narodowej kalendarza działań w tej sprawie.

A początkowo częstotliwości miały być dostępne już od stycznia br. Są jednak i takie opinie, że nie warto się spieszyć z LTE, bo na rynku nie ma jeszcze odpowiednio dużej ilości urządzeń pozwalających w pełni wykorzystywać potencjał tej technologii.

Opóźnienie nie martwi również samych operatorów, ponieważ przesuwa się jednocześnie w czasie konieczność zainwestowania przez nich dużych środków potrzebnych do przesyłu danych z prędkością 100 Mb/s.

Najbardziej poszkodowani mogą się czuć Polacy, którzy nie mają zapewnionego powszechnego, szybkiego dostępu do internetu. Dostawcy usług telekomunikacyjnych nie mogą dojść do porozumienia w celu stworzenia wspólnej sieci światłowodowej, mogącej zapewnić poprawę surfowania dzięki łączom stacjonarnym.

Najnowsza technologia LTE rozwiąże w przyszłości problem przeciążonych sieci – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

no szkoda, że internet zatrzymany

Achacz, 2011-04-12 12:24:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE