PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowy IT w administracji. Poznaj wzorcowe klauzule

  • aw    22 sierpnia 2016 - 13:46
Umowy IT w administracji. Poznaj wzorcowe klauzule

Wzorcowe klauzule umowne mogą być wykorzystane przez zamawiających z sektora finansów publicznych w umowach IT (fot.pxabay)

• Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało drugą część wzorcowych klauzul w umowach IT w administracji publicznej.
• Opracowanie zawiera klauzule do wykorzystania w procesie tworzenia umów, zarówno zawieranych w procedurach przetargowych, jak i bez zastosowania ustawy Prawo zamówień publicznych.
Opracowanie Ministerstwa Cyfryzacji zawiera pakiet wsparcia dla podmiotów sektora publicznego w zakresie tworzenia umów IT. Obejmuje nie tylko kwestie związane z wdrożeniem i utrzymaniem, ale również nabyciem infrastruktury technicznej. Wzorcowe klauzule umowne mogą być wykorzystane przez zamawiających z sektora finansów publicznych w umowach IT.

Jak podpowiada resort, możliwe jest zastosowanie klauzul wprost, lecz zalecane jest wykorzystanie ich w sposób odpowiadającym potrzebom danego przypadku. W opracowaniu zawarte są opisy realiów rynkowych oraz komentarze ułatwiające zastosowanie klauzul do danego stanu faktycznego. Szczególną uwagę warto zwrócić na część dotyczącą praw własności intelektualnej, jest to bowiem obszar budzący wiele wątpliwości w praktyce i niosący liczne zagrożenia dla zamawiających.

Klauzule zostały opracowane na zlecenie ministra cyfryzacji przez prawników. Wykorzystano w nich również uwagi pracowników administracji publicznej, zarówno prawników, jak i specjalistów z dziedziny IT.

Opracowanie z komentarzem zamieszczamy w dziale Multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.