PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne euro na projekty informatyczne Tarnowa

  • PAP    15 września 2010 - 20:37
Unijne euro na projekty informatyczne Tarnowa

Dwa projekty informatyczne realizowane przez Tarnów otrzymają unijne dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W środę umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele miasta i województwa małopolskiego.
Jak poinformowała rzecznik tarnowskiego magistratu Dorota Kunc-Pławecka, pierwszym z projektów jest "Elektroniczna Karta Mieszkańca". Po jego realizacji każdy mieszkaniec Tarnowa na podstawie otrzymanego loginu będzie mógł łatwo płacić za przejazdy miejskimi środkami transportu, rezerwować bilety na imprezy sportowe i kulturalne, zamawiać książki w bibliotece, a nawet rejestrować się do lekarza. Kartę będzie można "doładować" w jednym z 80 publicznych punktów dostępu do internetu.

Koszt wdrożenia tego projektu wynosi około 3,8 mln zł, z czego 2,5 mln zł pochodzi ze środków unijnych.

Drugi projekt dotyczy stworzenia zintegrowanego systemu informacji przestrzennej. Dzięki niemu przyspieszone zostanie wydawanie przez Urząd Miasta Tarnowa decyzji w zakresie gospodarki komunalnej, ładu przestrzennego i architektury, gospodarki nieruchomościami i mieniem, a także ekologii i ochrony środowiska.

Wartość tego projektu wynosi blisko 2 mln zł, z czego 1,5 mln złotych to unijne dofinansowanie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.