Uruchomiono portal informacyjny mojdowod.pl

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło portal informacyjny mojdowod.pl. Portal ma na celu udzielanie informacji na temat przygotowań do wydawania od lipca br. nowych dowodów tożsamości.
Uruchomiono portal informacyjny mojdowod.pl
Celem uruchomieina nowego portalu jest popularyzacja informacji na temat przygotowań do wydawania od lipca br. nowych dowodów tożsamości wyposażonych w mikroprocesor umożliwiający uwierzytelnianie jego posiadacza w systemach IT jednostek sektora publicznego.

Portal jest o dedykowany aktualnie, w pierwszej kolejności do urzędów przygotowujących się do nowego procesu organizacyjno-technicznego towarzyszącego składaniu wniosków oraz wydawaniu dowodów osobistych z mikroprocesorem.

Portal zawiera także szereg informacji o samym dowodzie, użytecznych dla jego przyszłych posiadaczy.

Elektroniczny dowód osobisty - dokument tożsamości wzbogacony o mikroprocesor - zawierał będzie nie tylko bezpłatny podpis elektroniczny, lecz także będzie spełniał funkcję klucza, umożliwiając dostęp do znajdujących się w rejestrach państwowych danych, dotyczących obywatela. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Portal mojdowod.pl już nie działa... ciekawe dlaczego?

internauta, 2013-11-07 10:34:37 odpowiedz

O redaktor chyba przespał snem zimowym przesunięcie przez MSWiA terminu wprowadzenia nowych dowodów. A portal mojdowod.pl tez juz działa kilka tygodni.

Zyczliwy, 2011-04-19 13:18:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE