PARTNER PORTALU
  • BGK

Urząd miejski w trosce o studentów

  • www.esosnowiec.pl (s)    7 września 2011 - 15:24
Urząd miejski w trosce o studentów

15 września ruszy nowy portal internetowy „Studiuj w Sosnowcu” – wspólna inicjatywa Wyższej Szkoły Humanitas i sosnowieckiego urzędu miejskiego.
W serwisie publikowane będą bieżące informacje na temat życia akademickiego miasta oraz teksty promujące stolicę Zagłębia jako miasto z potencjałem akademickim, przyjazne młodzieży, nauce i kulturze.

Portal StudiujwSosnowcu.pl będzie serwisem informacyjno-publicystycznym, redagowanym we współpracy z wszystkimi uczelniami (publicznymi i niepublicznymi) działającymi na terenie Sosnowca. Wydawcą medium jest Wyższa Szkoła Humanitas, a projekt finansuje Urząd Miejski.

– Pod adresem StudiujwSosnowcu.pl czytelnicy odnajdą teksty dziennikarskie oraz zdjęcia reporterskie poświęcone tematycznie szkolnictwu wyższemu i życiu akademickiemu stolicy Zagłębia. Nasi reporterzy obsługiwać będą wszystkie ważne wydarzenia z życia sosnowieckich uczelni: inauguracje, konferencje, spotkania naukowe i imprezy studenckie – zapewnia Przemysław Ruta z Wyższej Szkoły Humanitas, który jest odpowiedzialny za realizację projektu.

-Portal będzie utrzymywał stały kontakt z rzecznikami prasowymi uczelni w celu publikacji informacji promujących uczelnie i zachęcających do podjęcia studiów w Sosnowcu. Jesteśmy również otwarci na współpracę ze studentami, którzy mają możliwość zamieszczania u nas własnych tekstów dziennikarskich – dodaje Ruta.

Jak zauważa Rafał Łysy, p.o. naczelnika Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego, Sosnowiec jest miastem, w którym działa kilka uczelni wyższych o różnych profilach, zarówno humanistycznych, jak i farmaceutycznych, informatycznych, geograficznych itp.

– Portal „Studiuj w Sosnowcu!” ma być formą ukłonu w stronę ponad 15 tys. studentów, którzy już się u nas kształcą oraz wszystkich zamierzających podjąć naukę w stolicy Zagłębia. Chcemy w jednym miejscu zgromadzić informacje o mieszczących się w Sosnowcu uczelniach tak, by dostęp do nich dla wszystkich sosnowieckich żaków, obecnych i przyszłych, był jeszcze łatwiejszy. Przy okazji przyświeca nam cel pokazania Sosnowca jako miasta akademickiego, w którym każdy student znajdzie miejsce zarówno na naukę, jak i rozrywkę – wyjaśnia Rafał Łysy.

Portal „Studiuj w Sosnowcu” ruszy oficjalnie 15 września br. Póki co funkcjonuje w sieci w wersji testowej. -Mamy nadzieję, że nowy serwis znajdzie uznanie czytelników i stanie się wkrótce jedną z ulubionych stron internetowych studentów, kandydatów na studia i wszystkich osób, którym bliskie są sprawy sosnowieckich szkół wyższych – mówi dr Michał Kaczmarczyk, prorektor Wyższej Szkoły Humanitas.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.