PARTNER PORTALU
  • BGK

Urzędy muszą odpowiadać na maile

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    27 sierpnia 2011 - 07:40
Urzędy muszą odpowiadać na maile

Burmistrz musi odpowiedzieć na pytanie wysłane na adres e-mailowy urzędu – orzekł sąd.
Mieszkanka miasta wysłała maila do burmistrza, w którym prosiła o informację na temat ilości remontów wykonywanych w budynkach urzędu miasta – informuje „Rzeczpospolita”.

Burmistrz nie odpowiedział, więc złożyła skargę na bezczynność burmistrza do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

Burmistrz tłumaczył, że pytająca nie zachowała formy obowiązującej w urzędzie, a zatem nikt nie wiedział o złożonym przez nią zapytaniu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w wyroku z 2 sierpnia 2011 r. orzekł, że nie można uzależniać możliwości udzielenia informacji publicznej od złożenia wniosku w odpowiedniej formie – informuje „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • motto, 2011-08-29 08:44:39

    To niesamowite! Prezydent Gdyni nie odpowiada z założenia na zapytania, skierowane do niego w sprawach Gdyni.Nie odpowiada nawet na zapytanie Posła czy też interwencję poselską. I jest cicho. Może to też kwestia Sądu w Gliwicach. Czyli są Sądy ok w Polsce .Brawo !
  • JOTKA, 2011-08-27 17:08:49

    Brawo dla tej pani. Chwyciła wielkie panisko za j..a. I należalo sie to niudacznikowi udającego niewiedzę. Gdyby to mieszkanka czegoś nie dopełniła nie zostawilby na niej suchej nitki!