Urzędy muszą odpowiadać na maile

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 27-08-2011
  • drukuj
Burmistrz musi odpowiedzieć na pytanie wysłane na adres e-mailowy urzędu – orzekł sąd.
Urzędy muszą odpowiadać na maile
Mieszkanka miasta wysłała maila do burmistrza, w którym prosiła o informację na temat ilości remontów wykonywanych w budynkach urzędu miasta – informuje „Rzeczpospolita”.

Burmistrz nie odpowiedział, więc złożyła skargę na bezczynność burmistrza do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

Burmistrz tłumaczył, że pytająca nie zachowała formy obowiązującej w urzędzie, a zatem nikt nie wiedział o złożonym przez nią zapytaniu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w wyroku z 2 sierpnia 2011 r. orzekł, że nie można uzależniać możliwości udzielenia informacji publicznej od złożenia wniosku w odpowiedniej formie – informuje „Rzeczpospolita”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

To niesamowite! Prezydent Gdyni nie odpowiada z założenia na zapytania, skierowane do niego w sprawach Gdyni.Nie odpowiada nawet na zapytanie Posła czy też interwencję poselską. I jest cicho. Może to też kwestia Sądu w Gliwicach. Czyli są Sądy ok w Polsce .Brawo !

motto, 2011-08-29 08:44:39 odpowiedz

Brawo dla tej pani. Chwyciła wielkie panisko za j..a. I należalo sie to niudacznikowi udającego niewiedzę. Gdyby to mieszkanka czegoś nie dopełniła nie zostawilby na niej suchej nitki!

JOTKA, 2011-08-27 17:08:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE