PARTNER PORTALU
  • BGK

Urzędy na Facebooku dają się lubić

  • AW    30 maja 2012 - 14:59
Urzędy na Facebooku dają się lubić

Internet to dobry sposób kontaktowania się instytucji z mieszkańcami. Wprawdzie niektóre urzędy ograniczają się do zamieszczania ogłoszeń na swojej stronie www, ale są i takie, które z całkiem dobrym efektem wykorzystują fanpage.
Wyniki akcji „Czas na Facebook" zorganizowanej przez QNT Systemy Informatyczne, pokazały że wśród pracowników instytucji publicznych są pasjonaci, potrafiący wpłynąć na pozytywne nastawienie ludzi, używając do tego celu mediów społecznościach.

Jako przykłady organizatorzy akcji podają fanpage Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej czy Gminy Brwinów. W ciągu zaledwie kilku miesięcy istnienia zyskały one spore grono obserwatorów.

Twórcy tych stron umiejętnie dostosowali treści do grup odbiorców - fanpage Urzędu Gminy Brwinów jest miejscem, w którym mieszkańcy znajdą obszerne i ciekawe wiadomości dotyczące wszelkich wydarzeń odbywających się na terenie gminy. W przypadku Biura Edukacji Publicznej duży nacisk położono na atrakcyjne dla młodych użytkowników interaktywne gry czy angażujące konkursy.

Dali się poznać

Jak udało się wyłowić perełki wśród stron instytucji publicznych? W listopadzie zeszłego roku QNT rozpoczęło wraz z partnerami medialnymi - m.in. portalem Publiczni.pl - pierwszą ogólnopolską akcję promującą komunikowanie się instytucji ze społeczeństwem przy pomocy mediów społecznościowych.

Czytaj też: Wrocław postawił na Facebook

W ciągu trwającej 6 miesięcy akcji wielu pracowników administracji publicznej rozpoczynających przygodę z mediami społecznościowymi skorzystało z darmowych materiałów edukacyjnych kompleksowo przybliżających tajniki nowych mediów.

Finałem akcji był konkurs na najlepszy fanpage instytucji, rozegrany w dwóch kategoriach: instytucje początkujące i prowadzące strony od dłuższego czasu.

Jak podkreślają organizatorzy, dla wielu z nich konkurs okazał się dobrą formą promocji, pokazał też, jak bardzo akcja była potrzebna. Twórcy nowych stron udowodnili, że w szybkim czasie każda instytucja może stworzyć fanpage, którego nie powstydziłby się profesjonalista od social media. Swój wysoki poziom potwierdzili ci, którzy, jak miasto Gdynia czy Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki od dłuższego już czasu bez kompleksów wykorzystują Facebooka do interakcji z użytkownikami.

Nauki nigdy dość

Mimo że akcja „Czas na Facebook" formalnie została zakończona, a konkurs ją wieńczący rozstrzygnięty, materiały jej towarzyszące wciąż są dostępne na stronie organizatora. Instytucje, które do tej pory nie włączyły mediów społecznościowych do wykorzystywanych przez siebie kanałów komunikacji, mogą z pomocą poradników i prezentacji powstałych w ramach akcji rozpocząć swoją działalność w serwisie Facebook.

Czytaj też: Panie marszałku, panie prezydencie czy pamiętacie o swoim facebooku? 

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.