PARTNER PORTALU
  • BGK

Urzędy sprawniej zarządzają majątkiem

  • GK    18 lipca 2012 - 13:31
Urzędy sprawniej zarządzają majątkiem

Co najmniej 60 proc. spośród 357 urzędów pracy w Polsce zarządza majątkiem trwałym przy użyciu specjalnych systemów informatycznych.
Tak wynika z danych firmy SmartMedia, która wdraża swój system STOCK w Urzędach Pracy w całej Polsce i właśnie dokonała jubileuszowego dwusetnego wdrożenia.

Z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że pod koniec 2011 r. było w Polsce 357 Urzędów Pracy: 341 powiatowych i 16 wojewódzkich. Już w 200 z nich wdrożone zostały zaawansowane rozwiązania informatyczne firmy SmartMedia służące do prowadzenia ewidencji i zarządzania majątkiem trwałym, a tym samym usprawnienie wszelkich procesów rozporządzania majątkiem i porównywania stanu rzeczywistego posiadania ze stanem księgowym.

Pierwsze wdrożenie miało miejsce w Urzędzie Pracy w Międzyrzeczu w grudniu 2005 roku. Dwusetnym wdrożeniem jest z kolei niedawno dokonane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Iławie.

– Dzięki dokonanemu wdrożeniu mamy m.in. ułatwioną ewidencję sprzętu komputerowego i możemy ją mieć „w tym samym miejscu” co ewidencję reszty składników majątku. Co bardzo ważne, system daje możliwość wykonywania dowolnych raportów, a dzięki zautomatyzowaniu i uporządkowaniu procesów możemy teraz w każdym momencie sprawdzać gdzie się znajduje wybrany składnik majątku – mówi Artur Folga informatyk Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie.

Z kolei Kordian Kolbiarz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie, gdzie program działa od 2008 r. chwali łatwość użytkowania oprogramowania, jak i oszczędność czasu poświęconego na inwentaryzację.

– Ponadto mamy na bieżąco wgląd w sytuację wszystkich naszych urządzeń, sprzętów, wyposażenia; wiemy gdzie się one w danym momencie znajdują i który z pracowników z nich korzysta – dodaje Kordian Kolbiarz. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Inwentaryzator, 2012-08-01 10:39:31

    No właśnie też się nad tym zastanawiałem, wszedłem na ich stronę i tam znalazłem, że najlepiej jak do programu ma się też tzw. kolektor danych i czytnik etykiet, wtedy to wszystko jest full wypas i pełna automatyzacja :-) (strona smartmedia.com.pl, zakładka OFERTA, potem STOCK i na tej stronce SPRZ...ĘT)  rozwiń
  • AFU, 2012-07-31 11:12:03

    Kto by pomyślał, że w UP-ach jest już tak dobrze? :-) Czy dobrze rozumiem, że taka inwentaryzacja jest jakoś zautomatyzowana, czy też raczej chodzi się z notatnikiem po urzędzie a potem wklepuje ręcznie w kompa?!