Urzędy wolą papier

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 19-04-2012
  • drukuj
Po złożeniu wniosku przez Internet najczęściej i tak konieczna jest wizyta w urzędzie.
Urzędy wolą papier
Jedna trzecia urzędników nie ma służbowych skrzynek e-mailowych. Nie wszystkie urzędy wywiązują się też z obowiązku zapewnienia interesantom kontaktu drogą elektroniczną – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: ePUAP bez zaufania obywateli

Choć wszystkie powinny udostępnić elektroniczną skrzynkę podawczą, 10 proc. wciąż tego nie zrobiło. Najgorzej jest w woj. małopolskim tam brakuje jej w co piątym urzędzie.

Czytaj też: Łatwiejsze korzystanie z ePUAP

Niewiele urzędów korzysta też z dobrodziejstwa platformy ePUAP. Na rządowej platformie skrzynki podawcze założyło 42 proc. gmin, połowa powiatów, 37 proc. urzędów marszałkowskich, 80 proc. urzędów wojewódzkich i 70 proc. ministerstw.

Do urzędów spływają głównie e-wnioski o dostęp do informacji publicznej

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji planuje wprowadzenie obowiązku posiadania skrzynki na ePUAP. Można się jednak spodziewać, że i tak nie ułatwi to kontaktu obywatela z urzędem. Przez elektroniczną skrzynkę podawczą wprawdzie można złożyć podanie, wniosek lub skargę, ale najczęściej i tak konieczna jest wizyta w urzędzie – informuje „Rzeczpospolita”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Brak nowoczesności w urzędach to wynik braku operatywności kierowników placówek. Tak nie powinno być a jest bo sie nie chce urzędnikowi myśleć logicznie i działać. Ja wielokrotnie pisze do urzędu i nie dostaje odpowiedz drogą mailową? A gdzie ochrona papieru? Urzędy zatrzymały się w rozwoju.... rozwiń

T. Garlicki odpady@wp.pl, 2012-04-19 23:07:07 odpowiedz

ZAWSZE tak było,jest i będzie!!!!Jestem tego pewny!!!

ZAWSZE, 2012-04-19 08:21:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE