PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia w ruchu sprawdzisz w Internecie

  • PAP    21 lipca 2010 - 16:44
Utrudnienia w ruchu sprawdzisz w Internecie

Internetową mapę utrudnień drogowych, na której zaznaczone są m.in. remonty ulic i objazdy dla samochodów, uruchomiono w środę we Wrocławiu.
Mapa ma pomóc w sprawnym poruszaniu się samochodem i przejeździe przez stolicę Dolnego Śląska. 
 
Jak powiedziała na konferencji prasowej Elwira Nowak z wydziału infrastruktury i gospodarki wrocławskiego Urzędu Miejskiego, na mapie zaznaczone zostały informacje o wszystkich utrudnieniach w ruchu, związanych m.in. z przebudową lub remontem jezdni.
 
- Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy przed wyruszeniem w drogę, mogą zaplanować sobie dokładną trasę przejazdu, oszacować, gdzie mogą być problemy z płynnością ruchu i wybrać najkorzystniejszy objazd - mówiła Nowak.
 
Korzystając z internetowej aplikacji można się dowiedzieć, gdzie występują problemy z przejazdem, czy trasa jest zamknięta, czy wprowadzono na niej zmiany w ruchu lub czy obowiązuje ograniczenie prędkości. Zaznaczono na niej również ewentualne objazdy, a także informację, do kiedy będą tam prowadzone prace.
 
Aktualne dane o utrudnieniach pobierane są m.in. z zarządu dróg i utrzymania miasta, wydziału inżynierii miejskiej i biura rozwoju Wrocławia.
 
Wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj dodał, że na mapie zaznaczono nie tylko remonty prowadzone przez miasto, ale każdą sytuację, w wyniku której przejazd przez stolicę Dolnego Śląska może być utrudniony. - Gdy np. zdarzy się awaria wodociągu i trzeba będzie zająć część jezdni, by przeprowadzić remont, to mapa bezzwłocznie zostanie zaktualizowana o taką informację - tłumaczył Bluj.
 
Mapa utrudnień dostępna jest na stronach internetowych www.iwroclaw.pl oraz www.sip.um.wroc.pl.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.