PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga, będzie przerwa w funkcjonowaniu usług systemu PESEL

  • ZWI    6 czerwca 2013 - 07:40

15 czerwca zaplanowana została przerwa w funkcjonowaniu systemu PESEL, co może spowodować brak możliwości potwierdzania profilu zaufanego. Przerwa serwisowa potrwa od godziny 06 do godziny 23.
W sytuacji gdy brak jest możliwości dokonania weryfikacji danych z wniosku z danymi z rejestru PESEL, służby rządowe sugerują zaproponowanie klientowi podpisania wydrukowanego wniosku z nadanym numerem sprawy i poinformowanie obywatela, że potwierdzenie nastąpi niezwłocznie po przywróceniu usługi weryfikacji.

Po przywróceniu usługi weryfikacji, pracownik punktu potwierdzającego powinien odszukać w systemie taki wniosek i po uzyskaniu potwierdzenia poprawnej weryfikacji, potwierdzić profil zaufany obywatelowi, a nastepnie zakończyć wypełnianie wniosku zgodnie z procedurą.

Jeśli zdarzyłoby się, że weryfikacja byłaby negatywna, pracownik punktu potwierdzającego powinien uzupełnić powód odrzucenia wniosku.

Obywatel, w każdym z wymienionych powyżej przypadków, uzyska informację o wyniku procedury potwierdzania zaufanego profilu na swój adres poczty elektronicznej.

Jeśli obywatel uzna potrzebę posiadania kopii wniosku z podpisem osoby potwierdzającej, może zwrócić się z prośbą o wydanie takiego wniosku do punktu potwierdzającego w późniejszym terminie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.