PARTNER PORTALU
  • BGK

W 2018 r. uczniowie i studenci dostaną elektroniczne legitymacje

  • PAP/AT    2 lutego 2017 - 07:11
W 2018 r. uczniowie i studenci dostaną elektroniczne legitymacje
Będzie można korzystać z legitymacji uczniowskich i studenckich za pośrednictwem internetu (Anna Streżyńska, fot.mc.gov.pl)

• Od 2018 r. w Polsce będzie możliwe korzystanie z legitymacji uczniowskich i studenckich za pośrednictwem internetu - poinformowała minister cyfryzacji Anna Streżyńska.
• Według niej, w tym roku mają też wejść do użytku cyfrowe karty miejskie oraz legitymacje emerytów i rencistów.
"Na naprawę czekają elektroniczne formularze: zgłoszenia zgubienia dokumentu, uzyskania odpisu aktu stanu cywilnego, zgłoszenia zbycia pojazdu, wydania prawa jazdy, rejestracji narodzin dziecka" - powiedziała Streżyńska. "W nowej wersji elektroniczny wniosek o 500 plus będzie znacznie prostszy i bardziej przyjazny, oparty na oświadczeniach, a nie zaświadczeniach" - dodała.

Według niej, wszystkie te usługi znajdą się w 2018 r. na zintegrowanych stronach internetowych ministerstw w serwisie gov.pl wraz z elektronicznym dowodem osobistym, prawem jazdy i dowodami rejestracyjnymi pojazdów.

Czytaj też: Dokumenty publiczne mają być bardziej „odporne” na fałszerstwa

W przyszłości strona gov.pl ma też udostępniać zapisy on-line do szkół i przedszkoli oraz możliwość wysyłania formularzy PIT przez Profil Zaufany ePUAP. Serwis przejmie rolę obecnie funkcjonujących stron internetowych obywatel.gov.pl i biznes.gov.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.