PARTNER PORTALU
  • BGK

W Chełmży stawiają na e-usługi

  • Rynek Zdrowia/ Nowości Dziennik Toruński    8 września 2014 - 12:52

Chełmżyńskie urzędy, szkoły oraz szpital uczestniczą w wojewódzkim programie "e-Usługi-e-Organizacja", którego wartość to ponad 105,5 mln złotych. Systemy informatyczne w ramach programu mają ułatwić m.in. prowadzenie dokumentacji medycznej i naukę w szkole.
W Szpitalu Powiatowym w Chełmży projekt jest realizowany w trzech częściach. Całość ma się zakończyć w 2017 roku.

Pierwszy etap dotyczy osieciowania placówki i jego realizacja ma zakończyć się w październiku. Druga część to cyfryzacja urządzeń radiologicznych. W trzecim etapie, aby wszystko mogło sprawnie funkcjonować musi zostać stworzony program HIS (historia choroby pacjenta), który scala ze sobą wszystkie elementy i umożliwia działanie szpitala w wersji elektronicznej. Przetarg na program nie został jeszcze ogłoszony. Pełne wdrożenie systemu ma nastąpić do 2017 roku.

Aktywny udział w przedsięwzięciu "e-Usługi-e-Organizacja" bierze także chełmżyński magistrat. Projekt realizowany jest pod nazwą "Infostrada Pomorza i Kujaw" już od 2010 roku. W pierwszej fazie ustalano szczegółowo zakres projektu i liczbę zainteresowanych samorządów. Później zakupiono część sprzętu informatycznego, a następnie przygotowywano specyfikację przetargową i prowadzono procedury zmierzające do wyboru firmy dostarczającej oprogramowanie i wdrażającej projekt.

Jak wyjaśnia Jerzy Czerwiński, burmistrz Chełmży, wszystko powinno się zakończyć w połowie przyszłego roku. Projekt zakłada przystosowanie urzędów do obsługi mieszkańców drogą elektroniczną. Nie jest jeszcze doprecyzowany katalog usług, które mogłyby być świadczone w ten sposób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.