PARTNER PORTALU
  • BGK

W Jastrzębiu rośnie sieć światłowodowa

  • ZWI    5 października 2012 - 12:50
W Jastrzębiu rośnie sieć światłowodowa

Integrated Solutions (IS), firma należąca do Orange Polska, jest liderem konsorcjum w projekcie pod nazwą „Szerokopasmowy dostęp do internetu dla miasta Jastrzębie Zdrój”. W jego ramach zostanie wybudowana sieć światłowodowa o długości ponad 25 km łącząca 60 lokalizacji.
Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. Wartość umowy to 15,227 mln zł.

Udostępnienie szerokopasmowego internetu w Jastrzębiu Zdroju ma zapobiegać wykluczeniu cyfrowemu i jednocześnie wpływać na rozwój społeczeństwa informacyjnego.

Sieć ma się składać z dwóch części: przeznaczonej na potrzeby miasta i administracji oraz drugiej na dzierżawę operatorów komercyjnych.

Celem inwestycji jest podwyższenie jakości życia mieszkańców, podniesienie stopnia dostępu do edukacji i informacji oraz zmniejszenie kosztów funkcjonowania administracji przy jednoczesnym zwiększeniu jej efektywności. Dzięki tej inwestycji miasto ma także stać się atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów i lokalnych przedsiębiorców.

- W ramach konsorcjum wybudujemy sieć w technologii światłowodowej, dzięki której dostęp do internetu, dla większości mieszkańców i biznesu, będzie o wiele szybszy. Pozwoli to na bardziej komfortowe korzystanie z sieci, łącznie z oglądaniem telewizji w technologii HD. To inwestycja, która niewątpliwie przyniesie wiele korzyści całemu miastu - powiedział Andrzej Zając, dyrektor sprzedaży w Integrated Solutions.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.