PARTNER PORTALU
  • BGK

W Katowicach infokioski zastąpią urzędników

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    8 czerwca 2011 - 08:31
W Katowicach infokioski zastąpią urzędników

Urzędowe sprawy w Katowicach jeszcze pod koniec tego roku będzie można załatwić w supermarketach.
Magistrat planuje uruchomić w pięciu centrach handlowych infokioski – informuje „Dziennik Zachodni”. A to tylko początek rewolucji szykowanej przez urzędników w dostępie do e-administracji. W planach jest także budowa telecentrów i objęcie centrum stolicy Górnego Śląska siecią Wi-Fi.

Infokioski, czyli wolno stojące komputery z dotykowym ekranem i dostępem do Internetu mają być odporne na dewastację. Będą wyposażone w skaner rolkowy, drukarkę i czytnik kart elektronicznych, niezbędny do składania podpisu elektronicznego.

Poprzez infokioski w centrach handlowych będzie można wejść na strony internetowe urzędu, ściągnąć określone dokumenty i wydrukować je, a po ich wypełnieniu złożyć w infomacie.

Wrzucony do infokiosku druk, będzie jednocześnie skanowany, a jego wersja elektroniczna wysyłana do magistratu.

Miasto ogłosiło już przetarg na dostawę automatów i odpowiedniego oprogramowania. W centrach handlowych mają pojawić się pod koniec tego roku.

Zakup infokiosków to pierwszy z etapów większego projektu. Kolejny to rozszerzenie sieci miejskich telecentrów. Telecentra to nic innego jak komputer z dostępem do sieci, drukarka i skaner. Takie urządzenia znajdują się już w kilku filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej i domach kultury. Nowych będzie 10 i jeszcze w tym roku trafią m.in. do następnych bibliotek i Pałacu Młodzieży.

Ostatni etap projektu to budowa sieci Wi-Fi dla ścisłego centrum Katowic. Bezpłatny dostęp do internetu ma być możliwy już pod koniec drugiego kwartału 2012 r. – pisze „Dziennik Zachodni”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.